Eşya Depolama

Eşya DepolamaŞirketimiz profesyonel eşya depolama işlerinde de aradığınız kalitede hizmet vermektedir. Askılı tekstil (ceket, pantolon, mont, kaban vb.)ürünleri ştangeli odalarımızda depolanır.

Ev eşyaları palet üzeri veya sandıklama ile muhafaza edilerek depolanır. Arşivleriniz standart kolilerde raflara konularak depolanır.

Profesyonel Ev Eşyaları Depolama

Bugüne kadar hemen hemen herkes hayatında en az bir defa ev değişikliği yaşamıştır. Yeni bir ev almak, başka bir şehre tayin olmak ya da farklı bir yerde eğitim hayatına devam etmek bu taşınmanın temel sebepleri olabilir. Ancak sebep ne olursa olsun ev taşımak gerçek anlamda zor ve külfetli bir iştir.

Taşınacak eşyaların hazırlanması, paketlenmesi, nakliye araçlarına aktarılması, zarar görmeden nakil edilmesi ve yeni yerlerine yerleştirilmesi düşünüldüğünde bu iş için oldukça fazla insan gücüne ve zamana ihtiyaç duyulduğu aşikardır. Bu nedenle günlük hayatın yoğunluğunda bu denli ağır bir tempoya kaynak ayıramayacak kişiler ev taşıma konusunda Çolakoğlu Nakliyat gibi alanında uzman firmalardan destek hizmet almaktadır. Bu sayede kendi işlerine devam ederken hiçbir şeye el sürmeden ev taşıma işlemlerini gönül rahatlığı ile gerçekleştirebilmektedirler.

Ev Eşyası Depolama Hizmet Aşamaları

Ürünlerin depo alanındaki yerlerine yerleştirilmeye başlanması ile birlikte kontrolörler tarafından stok izleme ve raporlama süreci başlamış olacaktır. Bu raporlamalar hizmet alan müşterilere sunulmaktadır.

Depolama hizmetleri içerisinde yapılan yüklemeler, boşaltmalar, elleçlemeler ve paketlemeler de mutlaka ürünün cinsine özel makineler aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Bu düzenli ve dikkatli çalışma sistematiği ile ürün kalitesinin korunması ve müşteriye outsource etme imkanının tanınması hedeflenmektedir.

Depolama hizmetleri tüm bu çalışmaların yanı sıra depolama için gerekli teçhizatın da müşteriye sunulması anlamı taşımaktadır. En son teknolojinin kullanılması gerekli olan bu sektörde genellikle depolama hizmetleri sunan şirketler elektrikli transpaletler, order picker, forklift, stacker, barkod ve elle toplama cihazları aracılığı ile güvence vermektedir.

Bilgisayar kontrollü uygulamaların sayesinde hem depolama çalışanları hem de müşteri tarafı stoklar ile ilgili interaktif bir etkileşim içerisinde olabildikleri gibi güncel kontrolün sağlanması da yine her iki taraf için de kolaylaştırılmaktadır. Ancak bazı durumlarda taşınma işleminin askıya alınması ya da toplanan eşyaların yeni transfer yerlerine bir süre sonra götürülmesi gerekebilir. Bu durumla genellikle kiracı olan kişiler karşılaşmaktadır.

Yaşadıkları evi boşaltmaları gereken ancak henüz yeni evleri de hazır olmayan kişilerin eşyalarını bir alanda bekletmeye ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu duruma evlenme sürecinde olan çiftlerin yeni eşyalarının barındırılması ya da geçici süreliğine farklı bir yere gidecek kişilerin bu süreçte kira bedeli ödememesi için eşyalarını başka bir yere aktarması gibi örnekler de verilebilir. Özetle durum ne olursa olsun, ev eşyalarının bir yerde depo edilmesi her bireyin ihtiyaç duyabileceği en olağan durumlardan bir tanesidir.

Hal böyle olunca talep doğrultusunda nakliye ve depolama şirketleri de ev eşyaları depolama özelinde ayrı bir hizmet vermeye başlamıştır. Sektöre her daim yenilik katan, profesyonel ekibi ile tam 60 yıldır bu alanda binlerce kişiye hizmet vermiş olan ve taşımacılık ile depolamanın tüm süreçlerini doğrudan üstlenen Çolakoğlu Nakliyat da ev eşyaları depolama ihtiyacı olan bireyleri düşünerek bu noktaya yoğunlaşmaktadır.

Taşınacak eşyaların ambalajlanması ve paketlenmesinden depoya nakledilmesine ve talep doğrultusunda istenildiği zaman yeni adreslerine ulaştırılmasına kadarki tüm süreçler yazılım tabanlı takip sistemleri ile maddi kayıp yaşama riskini sıfıra indirgemektedir.

Hangi Ev Eşyaları Depolanabilir?

Çolakoğlu Nakliyat, verdiği depolama hizmetinde tüm ev eşyalarının barındırılabileceği bir alan ve sisteme sahiptir. Bu nedenle eşyaların büyüklüğü ya da çeşitliliği bu bağlamda herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Dilerseniz tüm evinizi, dilerseniz yalnızca mobilyalarınızı, dilerseniz de yalnızca beyaz ya da elektronik eşyalarınızı depolayabilirsiniz.

Bilinmesi gereken en önemli hususun yalnızca depo ömrü olan ürünlerin bu hizmete açık olduğudur. Yani, besinlerinizin bulunduğu ya da gıda ürünleri ile dolu eşyalarınız depolanmaya elverişli değildir.

Ne Kadar Süre İle Ev Eşyaları Depolanabilmektedir?

Ev eşyalarının depolanması için yapılan hizmet sözleşmelerinde genellikle asgari süre bir ay olmaktadır. Bu süre daha uzun da olabilir. Uzun süreli depo hizmetlerinde ise genellikle yıllık bazlı sözleşme yapılması tercih edilmektedir. Bu sözleşme içeriğinde mutlaka depolanan envantere ilişkin detaylı bir rapor eklenmektedir.

Depo edilecek ürünün dayanıklılık ve depo ömrüne göre hizmet sağlayıcı taraf bilgilendirme ve yönlendirme sağlamaktadır. Depolama yapılmadan önce alacağınız bir ekspertiz hizmeti ile hangi eşyalarınızın ne kadar süreyle depolanabildiğini öğrenebilir ve buna göre alacağınız hizmet süresini netleştirebilirsiniz.

Depolanan tüm eşyalarınızın havalandırma sistemi problemsiz olan bir alanda, doğru ışık düzeyi altında korunduğuna emin olabilirsiniz. En önemlisi, 7/24 kamera sistemi ile izlenen depolarımıza talep ettiğiniz zaman ziyaret gerçekleştirerek eşyalarınızın ne durumda olduğunu birebir öğrenebilirsiniz.

Eşya Depolama Hizmetleri

Üreticiden tüketiciye ulaşana kadar geçen süreçte üretilen ürünlerin ya da malların belirli bir yerde tutulması için verilen bu hizmet de kendi içerisinde stoklama, sayım ve kontrol gibi birçok yan dalı doğurmuştur.

Tüm bu teferruatlı işlemler için yeterli kaynağı olmayanlar profesyonel depolama hizmetlerinden yararlanmaktadır. Genellikle dışarıdan alınan bir hizmet olarak bilinen depolama hizmetleri, iş yerlerinin kendilerine ait depoları var ise yalnızca iş akışı desteği şeklinde de sağlanabilmektedir.

Faydalanılacak yöntem belirlendikten sonra depolama hizmetinin nerede yapılacağına karar verilmelidir. Üretim yerinden farklı bir lokasyonda yapılacak depolama için nakliye planı çizilmeli ve depo edilecek ürünün niteliğine göre bir zaman çizelgesi yapılmalıdır. Özellikle kullanım ömrü kısa olan ürünlerin depolanmasında bu noktalara özen gösterilmelidir.

Üretim yerinden alınarak depo yerine götürülen ürünlerin ne zaman, ne şekilde ve nerelere yerleştirileceği de oldukça önemlidir. Bu nedenle mutlaka, ürünlerin yerleşim yerlerinin nakliye işleminden önce kurulumu gerçekleştirilmelidir.

Sevk emirleri alınan ve analizleri tamamlanan ürünlerin kabul ve stok girişleri dikkatli bir şekilde icra edilmelidir. Ayrıca müşterinin adına fatura kesilmesi ve irsaliye düzenlenmesi de yine depolama işlemleri içerisinde atlanmaması gereken bir diğer husustur.

Parça Eşya Depolama

İş yerlerinin depolama faaliyetlerini outsource etmesinin yani dış kaynak kullanarak gerçekleştirmesinin kendilerine büyük faydaları dokunmaktadır. Bu sayede iş yerleri kendi işlerine odaklanarak konsantrasyon bütünlüğü sağlayabilmektedir. İş yerlerinde bulunan envanter oranında düşüş sağlayarak fiziki koşulların iyileştirildiği de görülmektedir.

Her şeyden önemlisi depolama işlemi yetkinlik isteyen işlemler bütünüdür ve bu nedenle mutlaka profesyonel bir destek alınmalıdır. Hâl böyle olunca hem iş gücü hem de maliyetten kâr edinimi de sağlanmaktadır. Ayrıca; ürün takibi konusunda etkin bir envanter yönetimi stratejisi benimsenmekte ve hizmet verilen müşteri portföyünün depo hizmeti alan taraf için büyük bir kazanım olduğu da bilinmektedir.

Depo organizasyonu için yapılacak harcamalardan kurtulma, bu alanda istihdam edilecek personel masrafı ve idari yönetim için yapılacak giderlerin de düşünülmesi ile bu hizmetin dış kaynaklar aracılığı ile sağlanması tüm iş yerleri için en makul çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

Eşya Depolama Firması

Talebin artmasından dolayı günümüzde pek çok eşya depolama firması bulunmaktadır. Fakat bu firmaların çoğu güvenilir ve kaliteli çalışmalar gerçekleştirmemektedir.

Eşya depolama, ev ve iş yeri sahiplerinin belirli süreler için eşyalarını korumalı bir depoda tutmasıdır. Ev sahipleri yeni bir eve taşınana kadar eşyalarını depoya yerleştirebilmektedir. İş yeri sahipleri, fazla ürünlerini depolayarak güvende tutabilir.

Firmamız, sizler için güvenilir depolama hizmeti vermektedir. İhtiyacınız ve isteğiniz doğrultusunda depolarımızı günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak kiralayabilirsiniz.

Eşya Depolama Firması Tercihinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eşya depolama dışarıdan bakıldığı zaman normal bir çalışma gibi görünebilir. Fakat eşyalarınızı güvende tutmak istiyorsanız eşya depolama firması tercihini doğru yapmalısınız. Peki, sizin için doğru depoyu tercih ederken nelere dikkat etmelisiniz?

  • Deponun havadar olması,
  • Deponun geniş olması,
  • Deponun ferah olması,
  • Deponun girişinin yüksek olması,
  • Deponun korunaklı olması,
  • Deponun haşerelerden uzak olması,
  • Deponuz temiz ve aynı zamanda güvenilir olması.

Depo, eşyalarınızın zarar görmesini engellemelidir. Bunun için de yukarıda saydığımız özelliklere sahip depoları tercih etmeniz sizin için daha doğru olacaktır. Depo içerisinde bulunan eşyaların özenle paketlenmesi ve yerleştirilmesi gerekir.

Deponun havadar, ferah, temiz ve haşerelerden uzak olması eşyalarınızın fiziki zarar görmemesini ve herhangi bir küf ya da kokunun olmamasını sağlamaktadır. Tercih edeceğiniz depoda dikkat etmeniz gereken bir diğer özellik ise deponun güvenliğinin tam anlamıyla sağlanmış olmasıdır. Firmamızın sizlere sunduğu depolar, 7/24 her açıdan izlenmektedir.

Depolarımızın yapısı sizin için gayet uyumludur. İsteğinize ve ihtiyacınıza uygun olarak depolarımızdan tercihinizi yapabilirsiniz ve istediğiniz süre boyunca kullanabilirsiniz.

Uygun Fiyata Eşya Depolama Firması

Uygun fiyatlı eşya depolama firması mı arıyorsunuz? Çolakoğlu Nakliyat ailesi olarak 7/24 hizmetinizdeyiz. Farklı genişliklerdeki depolarımızla sizlerin istek ve ihtiyaçlarına cevap olurken uygun fiyatlarla çalışmayı ihmal etmiyoruz.

Belirlediğimiz fiyatlar deponun genişliğine ve depolama sürecine göre değişim gösteriyor. Fakat yüksek güvenlik önlemlerimizle, depolarımızın temizliğiyle sizlere sektördeki uygun fiyatlı depolama hizmetimizi sunuyoruz.

Eşyalarınızı güvende tutmak ve ilk günkü gibi kullanmak istiyorsanız firmamızın sunduğu hizmetlerden gönül rahatlığıyla faydalanabilirsiniz.

Bir sorunuz mu var?
Başka yerde aramayın!
Evinizi yada işinizi taşımaya karar verdiniz. Nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Çolakoğlu Nakliyat danışma merkezimiz memnuniyetle yardımcı olacaktır.
Dikkat Taklit EdiliyoruzGerçek Çolakoğlu Nakliyat
+