Ambalajlama ve Paketleme

Ambalajlama ve PaketlemeHer daim yaşadığımız yerde kalmak, günümüz koşullarında oldukça zor ve sık rastlanılabilir bir durum değildir. Bazen eğitim, bazen iş, bazen de hayat şartları nedeniyle olduğumuz yerden başka bir yere taşınmak durumunda kalabiliriz. Bu noktada taşınırken ambalajlama ve paketleme sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu sorunun yanıtı için çeşitli araştırmalar yapılmaktadır.

Ambalajlama ve Paketleme Sonrasında Eşyalar Nasıl Taşınılmalı?

Gerek internet yoluyla gerek çevreden bilgi edinme şeklinde taşınma yöntemleri öğrenilmekte ve işe bir yerden başlanılmaktadır. Oldukça geniş bir zamana ihtiyaç duyulan taşınma işlemi için herkesin böyle bir fazladan vakti bulunmadığı için ise genellikle profesyonel nakliyat şirketlerinden destek alınmaktadır.

Biz de sektörün köklü ve güçlü isimlerinden Çolakoğlu Nakliyat olarak yıllardır bu alanda ihtiyaç sahibi kişilere hizmet vermekteyiz. Eşyaların ambalajlama ve paketlemesinden tutun taşınması ve yerleştirilmesine kadar birçok alanda hizmet verdiğimiz bu sektörde birinci önceliğimiz her zaman müşterilerimizi memnun etmektir.

Taşınma İşleminde Nasıl Güvenlik Önemleri Alınmalı?

Taşınma işlemine başlandığı zaman yapılacak ilk şey eşyaların gruplandırılmasıdır. Gruplandırılan eşyalar ise ayrı ayrı ambalajlama ve paketleme işlemine tabii tutulmalıdır. Bu aşama taşınma ve nakliyenin en önemli, en dikkat gerektiren aşamasıdır. Çünkü; doğru bir şekilde ambalajlama ve paketleme yapılmayan eşyaların zarar görme ihtimali çok yüksektir.

Ambalajlama ve paketleme işleminde yapılacak en ufak bir hata, taşınan kişilerin değer verdiği eşyalarının kaybına ve nakliye şirketinin de itibarının zedelenmesine neden olabilmektedir. Bu tip olumsuz durumlarla karşı karşıya kalmamak ve güvenli bir şekilde taşınma işlemini tamamlamak için Çolakoğlu Nakliyat’ın profesyonel ambalajlama ve paketleme ekibinden hizmet alabilirsiniz.

Kırılma ya da çizilme ihtimali yüksek olan materyallerin taşınma esnasında zarar görmemesi adına yapılan bu işlemlerde kullanılan araç gereçler bilindiği üzere karton, fıçı, koli, kalın poşet, kabarcıklı naylon ve koli bandı gibi şeylerdir.

Her yerden temin edilebilen bu araç gereçler kendi içlerinde kalite ve dayanıklılık anlamında değişiklik göstermektedir. Taşınma işlemi esnasında hangi kalitedeki materyallerin kullanılacağına ise hizmet alan kişiler karar vermektedir. Bu nedenle bu hizmetin fiyatlandırması müşterinin talepleri doğrultusunda şekillenmektedir.

Ablajma ve Paketleme İşlemi Yapılan Eşyalar Taşındıktan Sonra Nasıl Motaj Edilmeli?

Çolakoğlu Nakliyat olarak ekiplerimizde montör elemanları bulunmaktadır. Bu çalışma arkadaşlarımız büyük hacimli eşyalarınızı demonte ettikten sonra sağlam bir şekilde paketlemektedir. Halk ağzında pat pat” olarak bilinen hava baloncuklu naylonlar ile sarılan bu tip eşyalar, yeni yerlerine taşındıktan sonra yine aynı şekilde montajları da gerçekleştirilmektedir. Bu sayede paketleme ile montaj – demonte işlemleri bir arada ilerlemektedir.

Pat patlar ile sarılan eşyalar büyüklüklerine göre karton kolilere yerleştirilmekte ve koli bandı yardımıyla paketlenmektedir. Burada amaç eşyaların kırılmasını, çatlamasını ya da dış yüzeylerinde oluşabilecek olası çizilmeyi ve soyulmayı önlemektir. Özellikle dış yüzeyleri hassas ve görsel açıdan da önem arz eden eşyalar olan buzdolabı, bulaşık ve çamaşır makinesi, kombi ve televizyon gibi eşyaların taşınmasında bu aşamanın ne denli önemli olduğu görülmektedir.

Özellikle evin estetik duruşunu etkileyen bu tip eşyalar için ayrıca “ambalaj battaniyesi” de denilen keçe kumaşlar da kullanılmaktadır. Kumaşa sarılan eşyaların alacağı olası darbelerden zarar görmemesi hedeflenen bu işlem sayesinde taşınma işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Kırılma riski taşıyan cam, porselen ve seramik benzeri eşyalar için ise çok daha kalın sarma işlemleri gerçekleştirilmekte ve bu eşyalar çok ağır olmayan kolilere yerleştirilmektedir. Bu eşyalar tek tek ambalajlanıyor olsa dahi kendi aralarına minimum iki kat daha kalın kağıtlar yerleştirilmekte ve sarılmış haliyle de eşyaların taşınma esnasında birbirlerine çarpması önlenmektedir. Ancak bu şekilde nakliye esnasında kırılması önlenebilen bu eşyaların yerleştirildiği koliler özellikle taşıma görevlileri tarafından işaretlenmekte ve bu koliler taşınırken azami düzeyde hassasiyet gösterilmektedir.

Bir sorunuz mu var?
Başka yerde aramayın!
Evinizi yada işinizi taşımaya karar verdiniz. Nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Çolakoğlu Nakliyat danışma merkezimiz memnuniyetle yardımcı olacaktır.
Dikkat Taklit EdiliyoruzGerçek Çolakoğlu Nakliyat
+