Okul ve Dershane Taşımacılığı

Okul ve Dershane TaşımacılığıYaygın servis ağımız ve geniş araç filomuz sayesinde İstanbul’un tüm bölgelerinde okul ve dershane taşımacılığı hizmeti vermekteyiz. Öğrenci sayısına göre değişkenlik gösteren çeşitli büyüklükte ve türde çok sayıda servis aracımız bulunmaktadır.

Günümüz yoğun temposunda yetişkinlerin işten eve evden işe yetişme çabalarının arasında bir de okul çağına gelmiş çocukları var ise onları eğitim yuvalarına götürüp getirme için ekstra bir vakit ayırmaları oldukça zordur.

Özellikle İstanbul gibi trafiğin çok yoğun olduğu yerleşim yerlerinde okula gidip gelme için ayrılacak vakit neredeyse hiçbir çalışan için ihtimal dahilinde olmamaktadır. Bu nedenle okul çağındaki çocukların okullarına güvenli bir şekilde gidip gelmesi için okul taşımacılığı sektörü gelişmiştir.

Okul taşımacılığı ya da halk arasındaki bu sektörün yaygın olarak kullanılan adı olan “servis” hizmeti, öğrencilerin evlerinden okullarına ve okullarından da evlerine güvenli bir şekilde ulaşmaları için verilen bir hizmettir. Öğrencilerin aynı zamanda kurs, dershane gibi diğer eğitim yerlerine de ulaşımını sağlayan okul taşımacılığı hizmeti ayrıca okulların gezi hizmetlerinde de kullanılmaktadır.

Okul Taşımacılığı Alanında Biz

1959 yılından bu yana taşımacılık alanında hizmet veren ve adını bu alanda bir marka haline getiren Çolakoğlu Nakliyat olarak okul taşımacılığı sektöründe de bugüne kadar yüzlerce ailenin ilk tercihi olduğumuzu belirtmek isteriz.

Geniş araç filomuz, deneyimli servis ekibimiz ve her daim güler yüzlü hizmet anlayışımız sayesinde bu alanda öncü konuma geldiğimiz ve müşterilerimize güven verdiğimiz bilinmektedir. K1 ve K3 yetki belgelerimiz ile ilgili mevzuat ve yönetmeliklere uygun bir şekilde öğrencilerin servis ihtiyaçlarını profesyonel bir hizmet anlayışı ile yürütmeye devam etmekteyiz.

Yaygın servis ağımız ve geniş araç filomuz sayesinde İstanbul’un tüm bölgelerinde okul taşımacılığı hizmeti vermekteyiz. Öğrenci sayısına göre değişkenlik gösteren çeşitli büyüklükte ve türde çok sayıda servis aracımız bulunmaktadır.

Özellikle çocuk yaştaki küçük öğrenciler için “servis annesi” ile birlikte çocuklarınızı evinizin kapısından alıp okul bahçesine kadar götürmekte ve yine aynı şekilde okul bahçesinden alarak belirlemiş olduğunuz varış noktasında güvenli bir şekilde teslim etmekteyiz.

Okul taşımacılığı alanını düzenleyen kanunun “İstanbul Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenci servis taşıtları ile personel (kamu–özel) servis taşıtlarının; mevcut ve planlanan toplu taşıma sistemiyle bütünleşmiş, sürdürülebilir, denetlenebilir, standart ve kriterleri belli olan taşımacılık sistemi dâhilinde çalıştırılması amacını taşır.” maddesine istinaden bu alanda faaliyet göstermek için gerekli tüm izin ve donanımlar net bir şekilde düzenlenmiştir.

Çolakoğlu Nakliyat olarak okul taşımacılığı işini çok uzun yıllardır büyük bir başarı ile devam ettirdiğimiz için ilgili maddelerde sunulan tüm koşulların tarafımızca karşılandığı açık bir şekilde belirtilmelidir.

Okul Taşımacılığı Ücretleri

Okul taşımacılığı için servis ücretlerinin belirlenmesinde birbirinden farklı birçok faktör etkili olmaktadır. Öncelikle bu ücretlerin asgari limitlerinin ilgili müdürlükler tarafından her yıl resmî bir kanalla ilan edildiği herkes tarafından bilinmelidir.

Halk arasında bu durum çok bilinmediği için tüm taşımacılık şirketlerinin kendilerine göre fiyatlandırma yapıldığı sanılmaktadır ancak bu doğru bilinen yanlışların başında gelmektedir.

Her yıl duyurulan minimum kilometre ve minimum tutarın ardından taşımacılık ücretlerinin netleşmesi için Çolakoğlu Nakliyat olarak biz özel bir politika benimsemekteyiz. Ağırlıklı olarak yıllık bazda yapılan anlaşmalarda servise yazılacak öğrencinin bir gün içerisinde gidip geleceği toplam mesafe bu fiyat politikamızda oldukça önemlidir.

Bunun dışında öğrencinin kullanacağı servisin bakımlı ve mümkün olduğunca yeni model servislerden olmasına özen göstermekteyiz. Bu da fiyat politikamızı etkileyen faktörlerden bir diğeri olarak karşımıza çıkmaktadır. Fiyatlar hakkında net tutar bilgisi almak ve güzergah bilgilerini öğrenmek için bizi tüm sosyal medya kanalları üzerinden takip edebilir ve konu ile ilgili sorularınızı tarafımıza iletebilirsiniz.