Kütüphane Taşıma Hizmeti

Kütüphane TaşımaKütüphane taşıma hizmetinde taşınan eserlerin değeri paha biçilmez olduğu için bu noktada kullanılacak ambalaj ürünleri kaliteli olmalı ve eserlerin zarar görmesini engellemelidir.

Rastgele kolilere atılması yerine tüm kitaplar tek tek yerleştirilmeli ve zor taşınmayacak düzeyde bir araya getirilmelidir.

İnternet çağını yaşadığımız şu günlerde varlıklarının unutulmaya başlamış olması her ne kadar üzücü olsa da halen halk, okul ve üniversite kütüphaneleri yaşamlarını sürdürmektedir.

Kimi ufak kimi olağanüstü büyük olağan kütüphanelerin kapladıkları alan fark etmeksizin en önemli ortak noktaları içlerinde binlerce kitabı barındırıyor olmalarıdır. Çeşitli nedenlerle bulundukları yerlerden başka yerlere taşınma ihtiyacı doğan kütüphanelerin taşıma işlemleri ise oldukça meşakkatlidir.

İş gücü bakımından bir iki kişiden ziyade bir ekibe ihtiyaç duyulan kütüphane taşıma işinde taşınma öncesinde mutlaka bir iş planı oluşturulmalı ve bu plana riayet edilerek taşıma işlemleri gerçekleştirilmelidir.

Çok sayıda kitap, dergi ve ansiklopedi gibi basılı materyalin muntazam bir şekilde hizalı ve sıralı olduğu kütüphanelerde taşınma esnasında yaşanacak en ufak bir karışıklık bu taşınmanın planlanan zamanda tamamlanmaması ve dolayısıyla tüm işleyişin aksamasına neden olmaktadır. Bu nedenle kütüphane taşıma işinde ihtiyaç sahiplerinin mutlak suretle profesyonel bir destek almaları önerilmektedir.

Çolakoğlu Nakliyat Kütüphane Taşıma Hizmetleri

Ev taşımacılığı ya da ofis taşımacılığı gibi kütüphane taşımacılığında da en önemli unsurlardan bir tanesi hiç kuşkusuz taşınacak materyallerin doğru bir şekilde paketlenip ambalajlanmasıdır.

Aksi takdirde tarihi değeri olan ve hatta belki de tek nüsha olan birçok basılı eserin zarar görmesi ya da kaybolması ihtimali ile karşı karşıya kalınmaktadır.

Kurulduğumuz günden bu yana tıpkı diğer alanlarda olduğu gibi kütüphane taşıma alanında da bu hassasiyetinin bilincinde olarak hareket ediyor ve kitaplarınızı uzman ekibimiz ve yüksek kaliteli paketleme ürünlerimiz ile yeni yerlerine taşıyoruz.

Tamamı işinin erbabı olan personellerimiz taşınacak olan kütüphanenin ilgili görevlileri ile koordine halinde olarak tüm eserlerin sırasına ve sınıflandırılmasına uyarak taşıma işlemini gerçekleştirmektedir. Bu sürecin tarafımızca nasıl yürütüldüğünü merak edenler için iş akışımızı aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Taşınacak Eserler Sınıflandırılır.

Günümüzde dijital versiyonları daha çok tüketiliyor ve rağbet görüyor olsa da bu eserlerin basılı hallerinin değeri her zaman baki olacaktır. Bu nedenle taşınacakların önemi herhangi bir mobilya ya da araç gereçle kıyaslanamaz.

Kütüphanede bulunan tüm eserler mevcut sistemlerindeki sınıflandırmaları ile not edilerek paketlenir ve bu doğrultuda kolilenir. Yeni yerlerine ulaştığında hiçbir kütüphane görevlisi çocuk kitapları ile ansiklopedilerin iç içe geçtiğini görmek istemez. Bu yüzden sınıflandırma yapma ve bu şekilde çok ağır olmadan kolileme işlemi ilk adım olmalıdır.

Yeni Kütüphanede Yer Alması Düşünülmeyen Eserler Ayrılır. Fizikî koşullar ya da hizmet alanı değişikliği gibi nedenlerle mevcut olan eserlerin tümü yeni kütüphane alanına taşınmayabilir. Şayet böyle bir durum söz konusu ise hizmet alan tarafın taşıma öncesi konu hakkında bilgi vermesi ve taşıma ekibini bu doğrultuda yönlendirmesi çok önemlidir.

Kalan eserlerin yönlendirileceği yeni yerlere iletilmesi konusunda da şirket olarak destek verme politikasını benimsemekteyiz.

Kütüphane Taşıma Hizmeti’nde Kaliteli Ambalaj Malzemeleri Kullanılır.

Taşınan eserlerin değeri paha biçilmez olduğu için bu noktada kullanılacak ambalaj ürünleri kaliteli olmalı ve eserlerin zarar görmesini engellemelidir.

Rastgele kolilere atılması yerine tüm kitaplar tek tek yerleştirilmeli ve zor taşınmayacak düzeyde bir araya getirilmelidir.

Tamamlanan kolilerin ise ilgili materyaller ile paketlemesi yapılmaktadır. Bu aşamada kullanılan malzemelerin ne olduğunu merak edenler için ise özellikle taşıma kolilerin mutlaka kalın kartondan üretilmiş olması ve çok büyük olmaması gerektiğini belirtmek gerekmektedir.

Ayrıca taşınacak ürünülerin ham maddesinin selüloz olması nedeni ile tüm eserlerin muhakkak kuru bir ortama yerleştirilmesi ve bu şartlar altında taşınması sağlıklı olandır.