Askılı Tekstil Taşımacılığı

Askılı Tekstil Taşımacılığı

Lojistik, müşterilerin veya şirketlerin gereksinimlerini karşılamak için menşei ve kullanım noktası arasındaki mal ve hizmet akışının yönetimidir. Tekstil sektörünün lojistik ihtiyaçlarına askılı tekstil taşımacılığı hizmetimizle profesyonel çözümler getirmekteyiz.

Taşımacılık denildiği zaman akla gelen ilk şey, bir evde ya da iş yerinde bulunan eşyaların başka bir ev veya iş yerine taşınması eylemidir. Günlük hayatımızda en çok bu tür faaliyetlere denk gelindiği için taşımacılığın bununla sınırlı olduğu düşünülebilir. Ancak taşımacılık sektörü bilinenin aksine çok geniş bir alana yayılmış durumdadır.

Bu alanlardan bir tanesi de askılı tekstil taşımacılığı olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok kişinin hayatında belki de ilk kez duyduğu bu hizmet alanı çok uzun yıllardır Çolakoğlu Nakliyat tarafından başarı ile sürdürülmektedir.

Askılı tekstil taşımacılığı, bireysel ihtiyaçtan ziyade sanayileşme seviyesinin artışı ile birlikte tekstil şirketleri tarafından talep edilmeye başlanan bir hizmet türüdür. Bilindiği üzere tekstil sektörünün temelini iplik ve kumaşlar oluşturmaktadır.

Endüstriyel bağlamda kullanılan bu ürünler çeşitli büyüklük ve ağırlıklarda olabilmektedir. İşte bu ham maddelerin taşınmasında, bahsetmiş olduğumuz askılı tekstil taşımacılığı yöntemi tercih edilmektedir.

Yıl boyunca üretimin hiç durmadan devam ettiği tekstil fabrikalarında hem iş gücü hem de zaman kaybını önleyebilmek için askılı tekstil taşımacılığı hizmetinin profesyonel nakliye şirketleri tarafından alınması gerekmektedir.

Üretim aşamasında ihtiyaç duyulan tüm materyallerin güvenli ve sağlam bir şekilde tesise ulaşması, o tekstil şirketlerinin birinci önceliğidir. Geniş ebatlarda olan bu ürünlerin zarar görmeden taşınması için kamyon büyüklüğündeki taşıma araçlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

1959 yılından bu yana bu alanda faaliyet gösteren ve alanında öncü konuma yerleşen Çolakoğlu Nakliyat’ın askılı tekstil taşımacılığına elverişli geniş bir araç filosu olduğu ve bu özelliği nedeni ile birçok tekstil fabrikasının birinci tercihi olduğu da belirtilmelidir.

Askılı Tekstil Taşımacılığı Yaparken İhtiyaç Duyulanlar

Askılı tekstil taşımacılığının başarılı bir şekilde icra edilebilmesi için birbirinden farklı noktalara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunların başında hiç kuşkusuz bu alanda kendini geliştirmiş ve tecrübe edinmiş bir profesyonel ekip gelmektedir. Ancak işin püf noktalarını bilen, daha önce askılı taşımacılık yapmış kişiler ile başarılı bir nakliye işleminin tamamlanabileceği unutulmamalıdır. Bunun dışında ihtiyaç duyulacak diğer unsurlar ise aşağıdaki şekilde özetlenebilir:

  • Askılı tekstil taşımacılığına elverişli araçlar
  • Taşıma araçlarının içerisindeki askı sistemleri
  • Uzun yolculuklar için paket ve ambalaj yedekleri

Bu maddelerin neden çok önemli olduğunun da açıklanması gerekmektedir. Örneğin; yapı itibariyle kumaşların üzerine koku sinmesi ve yolculuk süresince yanlış ışığa maruz kalınması, taşınan tüm ürünlerin zayi olması neden olabilecek bir unsurdur.

Taşıma aracının bu nedenle doğru bir havalandırma sistemi ile pencere yapılanmasına sahip olması gerekmektedir. Bu nedenle hizmet alınacak nakliye şirketinin araçlarının askılı tekstil taşımacılığına elverişli olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir.

Elverişli bir aracın temin edilmesi oldukça önemli bir noktadır ancak maalesef tek başına yeterli olmamaktadır. Çünkü bu araçlarda taşınacak ürünlerin araç içerisinde yer alan askı sistemlerine yerleştirilmesi ve de ihtiyaç halinde sabitlenmesi gerekmektedir. Bu nedenle genellikle yük alanında sürgülü ya da portatif askı sistemleri mevcut olmalıdır.

Taşınacak ürünler bu sistemlere yerleştirilmekte ve böylelikle nakliye esnasında zarar görmelerinden kaçınılmaktadır.

Son olarak taşınan ürünler tekstil ürünleri oldukları için ütülü ya da hassas ürünler olabilmektedir. Doğru bir şekilde askı sistemlerine asılan bu ürünlerin uzun bir yolculuk süresince aynı pakette kalması, kumaşların ütülerinin bozulmasına ya da boya maddesinin etkisiyle kötü bir koku oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle yolculuk esnasında taşıma araçlarında yedek paketler ile ambalaj ürünleri bulundurulmalıdır.

Tüm bu nedenlerle Çolakoğlu Nakliyat olarak askılı tekstil taşımacılığına özel, taşınan ürünlerin nakliyat öncesi sigortalanmasını sağlayıp olası bir aksi durumda üreticinin kaybını da önlemeyi hedefleyerek bu hizmeti sunmaktayız.

Nakliye Ve Lojistik Çözümleri

"60 yılı aşkın süredir, üretimden dağıtıma uyarlanmış nakliye ve lojistik çözümleri sunuyoruz."

 

Lojistik, bilgi, nakliye, envanter, depo, malzeme taşıma ve ambalajlama ile hatta güvenlik entegrasyonunu içerir. Lojistik, tedarik zincirinin zaman ve mekan değerini katan bir kanaldır. Günümüzde üretim lojistiğinin karmaşıklığı, bitki simülasyon yazılımı ile modellenebilir, analiz edilebilir, görselleştirilebilir ve optimize edilebilir, ancak sürekli değişmektedir.

Çok aşamalı hammaddeden bitmiş mallara geçilmesi gereken tekstil endüstrisinde ve daha sonra müşteri tarafından belirli bir zaman aralığında sona erdirilmek için, lojistik yönetimi müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamada hayati bir rol oynuyor ve iş yerinde atölyeler getiriyor.

Lojistik sözcüğünün kökeni Fransız fiil logerında yer almak ya da çeyrektir. İlk kullanım alanı, bölgedeki askeri güçleri temin eden ve bakım yapan hareket bilimini tanımlamaktı. Daha sonra, hammaddeden bitmiş mallara kadar bir organizasyonun içinden gelen materyal akışının yönetimini tanımlamak için kullanıldı. Sonunda nihai tüketici ya da teslimat için sonuçta çalışan girdiler vermek anlamına gelir.

Lojistik Yönetimi Kuruluna göre lojistik, tüm katma değer zinciri boyunca sanayi ve ticaret şirketlerinde gerekli bilgi akışı da dahil olmak üzere tüm dahili ve ağ çapında materyal, bölüm ve ürün akışının entegre planlama, kontrol, gerçekleştirme ve izlenmesini içerir (ve ürün ömrü döngüsü) müşteri gereksinimlerini teyit etmek için kullanır.

Hedefi yerine getirmek için Performans ve maliyet olmak üzere ikiye bölünebilir. Görüşler için gelen lojistik, imalat veya montaj fabrikalarına alım üzerine yoğunlaşıyor. Dışarıdan lojistik, son kullanıcıya bilgi akışı ile depolanması ile ilgilidir.

Askılı Tekstil Taşımacılığı Kullanılan Ana Alanlar

Satın Alma Lojistiği

Satın Alma Lojistiği, piyasa araştırması, ihtiyaç planlaması, satın alma veya satın alma kararları, tedarikçi yönetimi, sipariş verme ve sipariş kontrolü gibi faaliyetlerden oluşur.

Tedarik lojistiğindeki hedefler çelişkili olabilir – temel yetkinliklere odaklanarak, firmanın özerkliğini korurken dış kaynak kullanımını ve tedarik sürecinde güvenliği en üst düzeye çıkarırken tedarik maliyetlerini en aza indirgeyerek verimliliği en üst düzeye çıkarabilir.

Üretim Lojistiği

Üretim lojistiği terimi, Tekstil endüstrisinde lojistik süreçleri tanımlamak için kullanılır. Üretim lojistiğinin amacı, her makinede ve iş istasyonunda doğru zamanda, doğru miktarda ve kalitede doğru ürünün beslenmesini sağlamaktır.

Endişe, taşımacılığın kendisi değil, katma değerli süreçler yoluyla akışı düzene sokmak ve kontrol etmek ve değerli olmayanları ortadan kaldırmaktır. Üretim lojistiği mevcut ve yeni tesislere uygulanabilir. Mevcut bir fabrikada üretim sürekli değişen bir süreçtir.

Makinalar değiştirilir ve yenileri eklenir ve bu da üretim lojistik sistemini buna göre iyileştirme fırsatı verir. Üretim lojistiği, müşteri yanıtını ve sermaye verimliliğini sağlamak için gerekli araçları sağlar.

Çolakoğlu Lojistik

Çolakoğlu Nakliyat ve Taşımacılık olarak, lojistik ve taşımacılık alanında üstün seviye kalitedeki hizmetlerimize devam ediyor ve sürekli olarak kendimizi geliştiriyoruz. Yüksek kalitede hizmet vermekte olan firmamız; lojistik ve nakliye işleri alanında sektörünün rakipsiz firmalarındandır.

En üst düzey kaliteli nakliye işlemleri ve cazip fiyat seçeneklerini aynı çatı altında buluşturan markamız, pek değerli ve kıymetli müşterilerinden aldığı büyük destekle askılı taşımacılık sektöründe de öncü isim olmaya devam ediyor.

Lojistik sektöründen ihtisas sahibi teknik kadro ile çalışmalarına son hızda devam etmekte olan Çolakoğlu Nakliyat firmamız, bünyesinden alanında tecrübe ve deneyim sahibi nakliye ve taşımacılık ekibi ile mükemmel kalitedeki hizmetlerine devam etmektedir.

Lojistik Sektöründe Bir Numara

Çolakoğlu Lojistik; nakliyat ve evden eve taşımacılık sektöründe kalitesinden kesinlikle ödün vermeden hizmet vermeye devam etmektedir. Taşımacılıkta uzman ve deneyim sahibi şoför kadromuzla sizlerin yanınızda olmaya devam ediyoruz.

Çolakoğlu Nakliyat ve Taşımacılık firmamız; sosyal medya üzerinde de oldukça aktif olup, müşterilerinin yapıcı yorumlarına oldukça önem vermektedir.

Firma olarak; askılı tekstil taşımacılığı alanı başta olmak üzere yüzlerce çeşit hizmet seçeneğini de bünyesinde barındıran oldukça zengin hizmet yelpazemiz ile her zaman yanınızda olmaya gayret ediyoruz. Çolakoğlu Lojistik şirketimiz; müşteri memnuniyeti odaklı işletme prensipleri kapsamında hizmetlerini sürdürmektedir.

Askılı tekstil taşımacılığı hizmetlerini en hızlı ve en doğru şekilde vermeye önem veren firmamız; ev ve işyerlerinize kadar gelerek üst düzey nakliye hizmetlerini sizler için en iyi şekilde gerçekleştirmektedir.

Alanında Uzman Nakliye Ekibi ile Askılı Tekstil Taşımacılığı

Çolakoğlu Lojistik firmamız; bünyesinde bulunan profesyonel ve yetkin nakliye kadrosu ile lojistik ve nakliyat işlerinizi en pratik şekilde gerçekleştirmeye özen göstermektedir.

Çolakoğlu Nakliyat ve Taşımacılık firmamız; evden eve nakliyat ve lojistik sektöründe zirve konumda yer almanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Sektörümüzde rakipsiz konumda bulunmanın gereğince hizmet vermekte olan Çolakoğlu Taşımacılık firmamız; lojistik ve nakliyat işlemlerinizi sizler için anında halletmektedir.

Firma web sitemizi ziyaret ederek yüksek seviye kalitedeki hizmetlerimizden hemen haberdar olabilir ve zengin hizmet yelpazemizden faydalanarak üst düzey kalitedeki hizmetin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

 

Kuruluş 1959
Bir sorunuz mu var?
Başka yerde aramayın!
Evinizi yada işinizi taşımaya karar verdiniz. Nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Çolakoğlu Nakliyat danışma merkezimiz memnuniyetle yardımcı olacaktır.
Dikkat Taklit EdiliyoruzGerçek Çolakoğlu Nakliyat
+