Piyano Taşımacılığı

Piyano taşımacılığı1959 yılında nakliye sektöründe faaliyet göstermeye başlayan Çolakoğlu Nakliyat, birbirinden farklı konseptlerde taşıma hizmetlerini müşterileri ile buluşturmuş ve bu sayede alanında uzman isimlerden bir tanesi olmayı başarmıştır. Bu farklı konseptlerden biri de hiç kuşkusuz piyano taşımacılığı hizmeti veriyor olmasıdır.

Her nakliye şirketinde bulunmayan, ayrı bir uzmanlık ve ekip gerektiren bu işlem, tarafımızca uzun yıllardır başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Her çeşit piyanonun ambalajlama ve taşıma işlemleri uzman ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

Piyanolar şekil itibariyle diğer hiçbir ev eşyasına ya da mobilyaya benzemediği için taşınması en zor yapı olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle dar kapılı ve merdivenli binalardan piyanonun çıkartılması ya da bu binalara piyanonun yerleştirilmesi oldukça zahmetli bir iştir.

Maddi anlamda da yüksek bir değer taşıyan piyanoların zarar görmemesi için çok dikkatli bir taşıma yapılması gerekmektedir. Bu nedenle piyanonun türüne göre ambalajlama işleminde farklı materyallere ihtiyaç duyulabilmektedir.

Güvenli Piyano Taşımacılığı Hizmeti

Taşıma işlemi esnasında piyanonun alacağı olası bir darbede, bu çalgı aletinde tel kopması, kırılma, çizilme ya da çatlama yaşanabilmektedir. Bununla birlikte rezonans tahtasının tahrip olması ve piyanonun artık kullanılamaz hale gelmesi bile ihtimaller arasında yer almaktadır. Böyle bir olumsuzlukla karşı karşıya kalmamak için istanbul piyano taşımacılığı hizmetinde mutlak suretle profesyonel bir destek alınması önerilmektedir. Çünkü ancak işin uzmanlar tarafından yapılacak ambalajlama ve doğru taşıma şekilleri ile bu olumsuzlukların önüne geçilebilmektedir.

Piyano taşımacılığı, nakliye şirketlerinin çalışma kalitesi arasındaki farkı net bir şekilde gözlemleyebileceğiniz ender işlerden bir tanesidir. Bu nedenle saha araştırma yaparken şirketlerin daha önce hiç piyano taşıması yapıp yapmadıklarına, yaptılarsa hangi türde piyanolar taşıdıklarına mutlaka dikkat edilmelidir.

Çolakoğlu Nakliyat olarak biz, profesyonel ekibimiz ile birlikte bugüne kadar Pnömatik Piyano, Kuyruklu Piyano, Elektro ve Mekanik Piyano, Konsol Piyano ile Akustik Piyano gibi birçok farklı çeşit piyano taşımacılık hizmetini gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

İstanbul Piyano Taşımacılığı Hizmeti

Piyanonun oldukça pahalı bir müzik aleti olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Belki en pahalı bile olabilen bu aletin ağırlığı ortalama 150 kg kadar olup son derece hassas bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla bu aletin taşınması alelade bir şekilde yapılamamaktadır. Piyanonun türüne göre sarma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bacakları için pat pat sargı yapılan piyanoların gövdeleri birbirinden farklılık göstermektedir.

Genellikle kalın taşıma battaniyeleri ile sarılan gövdelerin üzerinde kalın çamaşır ipleri ile sabitleme yapılmaktadır. Tercihen bir de büyük hava baloncukları bulunan naylonlar ile çevrelenen piyanolar ancak tüm bu işlemlerin tamamlanmasının ardından taşınmaya hazır hale gelebilmektedir.

Piyanonun bacaklarından ayrı gövdesinden ayrı kişilerin tutması yoluyla hareket ettirilebilen bu aletlerin giriş çıkış esnasında sürtünmesi ihtimali yüksek olan binalara genellikle pencereden giriş sağlanmaktadır. Bunun için de nakliye şirketinin vinç, lift, kızak, makaslı palet ve askı gibi ekipmanlara sahip olması gerekmektedir. Bu tip ekipmanlar oldukça maliyetli olduğundan genellikle her nakliye şirketinde bulunması söz konusu değildir.

Bu ekipmanların desteği ve profesyonel bir ekip ile taşıması gerçekleştirilen piyanonun talep edilen yere yerleştirildiği an taşıma işleminin tamamlandığı kabul edilmektedir. Ancak belirtilen koşul ve hususlara dikkat edilerek yapılan taşımalarda enstrüman zarar görmeksizin yeni yerine kavuşmuş olmaktadır.

Piyanosunu taşımak isteyen herkesin mutlaka bu konuda önceden araştırma yapması ve yalnızca güvenilir nakliye şirketlerinden hizmet alması önerilmektedir. Çolakoğlu Nakliyat olarak geniş araç filomuz ve nakliye alanında gerekli olan tüm yetki belgelerimiz ile bu anlam 7/24 bize ulaşabilir ve konu ile ilgili aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz.