Fabrika Taşımacılığı

Fabrika taşımacılığı

Taşımacılık faaliyetleri denildiği zaman akla ilk gelen alanlar ev ve ofis gibi sıklıkla taşınan yerler olmaktadır. Bunun dışında daha onlarca alan mevcut olan taşımacılık sektöründe en zor ve çetrefilli olanı ise şüphesiz ki fabrika taşımacılığı hizmetidir.

Çok yoğun ve büyük bir çalışma gerektiren fabrika taşımacılığı bu nedenle ufak nakliye şirketleri tarafından tercih edilmeyen ve nakliyat şirketlerini teknik donanım açısından zorlayan bir alandır.

Onlarca iş makinesinin ve yüzlerce parçanın büyük bir dikkatle taşındığı fabrika taşımacılığı ancak alanında köklü ve başarılı işlere imza atmış olan nakliye şirketleri tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

Çolakoğlu Nakliyat olarak 1959 yılından bugüne dek fabrika taşımacılığı alanında faaliyet gösteren ender başarılı nakliye şirketlerinden bir tanesiyiz. Birbirinden farklı sektörlerde hizmet veren fabrikaların tümünün ortak özelliği çok büyük ve ağır üretim makinelerini içinde barındırıyor olmasıdır.

Günlük hayatımızda kullandığımız hemen hemen her ürünün bir fabrika çıkışı olduğunu düşündüğümüzde ne kadar çok çeşit üretim aracı olduğunu az da olsa tahmin edebiliriz. Bu kadar çok sayıda ve çeşitli materyalin taşınması da pek tabii oldukça zor bir eylemdir. Bu zorlu eylemin başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için özel taşıma mekanizmalarına ve araçlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Çolakoğlu Nakliyat olarak son teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek bugüne kadar çok sayıda fabrikanın taşıma işini gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Çolakoğlu Nakliyat Fabrika Taşımacılığı Hizmetleri

Köklü firmamız hem yurt içi hem de yurt dışı fabrika taşımacılığı alanında faaliyetlerine devam etmektedir. Diğer taşımacılık alanlarına kıyasla çok daha fazla deneyim ve donanım gerektiren bu iş için istihdam edilen ayrı bir profesyonel ekibimiz mevcuttur.

Fabrika taşımacılığı yapabilmemiz için gerekli olan tüm yetki belgelerine sahip olan firmamızın bu işe özel tahsis ettiği bir de ağır yük araçları filosu bulunmaktadır. Bu sayede uzun soluklu bir çalışma olan fabrika taşınmasını nizamî bir şekilde ve kurallara uygun olarak gerçekleştirmekteyiz.

Vermiş olduğumuz eksper hizmeti ile taşıma öncesinde taşınacak olan fabrika alanına ekspertiz olan ekip arkadaşlarımız giderek bir ön inceleme sağlamakta ve gözlemlerini rapor etmektedir. Bu noktada ortaya çıkan ihtiyaç listesinin şirketimiz tarafından karşılanma oranı ve detayları müşterimize sunulmakta, mutabık kalınır ise derhal bir hizmet sözleşmesi imzalanmaktadır. Bu sözleşmede;

  • Fabrikanın hangi alanda faaliyet gösterdiği
  • Fabrikanın yüz ölçümü
  • Taşınacak olan materyallerin türü ve sayısı
  • Taşıma esnasında kullanılacak taşıma araçları
  • Taşıma için görevlendirilecek personel sayısı
  • Taşıma esnasında geçici depo hizmetinin alınıp alınmayacağı
  • Hangi zaman aralığında taşıma işlemlerinin gerçekleştirileceği
  • Olası bir maddi kayıpta taraflara uygulanacak yaptırımlar
  • Taşıma hizmetinin ücretlendirilmesi ve ödeme şekli

gibi maddeler yer almaktadır.

Fabrika Taşımacılığı Hizmetinde Hizmet Sözleşmesi Neden İmzalanır?

Bireylerden ziyade kurumlar arasında yapılan bu sözleşme ile her iki taraf da kendisini güvence altına almayı hedeflemektedir. Fabrika taşımacılığı çok niş bir alan olması sebebi ile tabir-i caiz ise merdiven altı firmalar tarafından kendilerini ön plana çıkartmak için verilen bir hizmet gibi gösterilmekte olup aslında gerçeği yansıtmamaktadır.

Bu nedenle bu alanda hizmet alma ihtiyacı doğan ve bu doğrultuda saha araştırmalarına başlayan fabrikaların oldukça dikkatli olması gerekmektedir. Fiyat teklifi toplarken mümkün mertebe nakliye firmalarının yetkilileri ile görüşülmesi talep edilmeli ve firmanın daha önceki nakliye tecrübeleri sorgulanmalıdır.

Çolakoğlu Nakliyat adını kullanarak benzer web siteleri ve sosyal medya kanalları açan, firmamızı taklit yolunu seçen çok sayıda isim olması sebebi ile bu konuda tüm hedef kitlemizi bilgilendirmek isteriz. Bizi tüm sosyal medya ağları üzerinden takip ederek dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Bir sorunuz mu var?
Başka yerde aramayın!
Evinizi yada işinizi taşımaya karar verdiniz. Nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Çolakoğlu Nakliyat danışma merkezimiz memnuniyetle yardımcı olacaktır.
Dikkat Taklit EdiliyoruzGerçek Çolakoğlu Nakliyat
+