Antika Eşya Taşımacılığı

Antika Eşya Taşımacılığıİster bir antika koleksiyon meraklısın olun yada antika eşya hayranlığı olan kişi/kurumlar olsun; açık arttırma ve çevrim içi internet üzerinden alacağınız bazı antika eşya taşımacılığı hizmetimize ihtiyacınız olabilir.

Bir yerden başka bir yere eşya taşımanın çok standart ve basit bir iş olduğunu düşünenlerinin sayısı oldukça fazladır. Ancak bu yalnızca bir ön yargıdır. Çünkü eşya taşımanın gerekli püf noktalarını bilmeden yapılacak herhangi bir işlem geri döndürülemez kayıplara yol açabilmektedir.

Bu kayıplarla karşılaşılmasından en çok korkulunan faaliyetlerden bir tanesi de hiç kuşkusuz antika eşya taşımacılığıdır. Antika eşya taşımacılığı, taşınan nesnelerin taşıdığı değer itibariyle son derece dikkatli ve bilinçli yapılması gereken bir eylemdir.

Geçmişten günümüze gelmeyi başaran ve bu sayede “antika” statüsüne giren birbirinden farklı binlerce çeşit materyal bulunmaktadır. Hem maddî hem de manevî açıdan oldukça değerli olan bu tip eşyalar, taşınmasının haricinde, günlük rutinlerinde de oldukça yoğun bir ilgi görmektedir.

Eski tarihlere ait olmasının yanı sıra türünün az sayıdaki örneklerinden bir tanesi de olması gereken antikaların sürekli olarak korunması ve muhafaza altında tutulması gerekmektedir.

Bir nesnenin antika statüsünde değerlendirilebilmesi için belirli bir araç sınıfına dahil olmasına gerek yoktur. Eski ve ender rastlanan her türlü materyal antika değeri taşıyabilmektedir. Bu da “antika” olabilecek şeylerin ne kadar geniş bir yelpazeye yayıldığını gözler önüne sermektedir.

Özetle; antika eşya taşımacılığında taşınacak nesnenin şekli, büyüklüğü ve ağırlığı her zaman değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle de taşıması yapılacak olan antika eşyanın türüne göre farklı nakliye planları yapılarak yöntem belirlenmektedir.

Antika Eşya Taşımacılığı Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Antika Eşya Taşımacılığı yaparken öncelikle taşınacak eşyanın gerçekten antika statüsünde olup olmadığı bilinmeli ve buna göre hareket edilmelidir. Özellikle sergi salonları ya da müzeler arasında yapılacak İstanbul antika taşımacılığı faaliyeti için bazı gerekli izinler ve yetkiler bulunmaktadır.

Bu kriterleri sağlayan nakliye şirketleri antika eşya taşımacılığı yapabilmekte olup Çolakoğlu Nakliyat olarak tarafımızca bugüne kadar çok sayıda antika nakliyesi gerçekleştirilmiştir.

Gerekli belgelerin hazırlanmasının ardından antika eşya taşımacılığı için özel olarak dizayn edilen nakliye aracı ya da araçları antika eşyaların bulunduğu konuma doğru hareket ederek eşyaların teslim alınacağı yere ulaşmaktadır. Burada görev alacak ekibin her bir üyesi bu konuda özel eğitim almış, profesyonel kişiler olmalıdır.

Taşınacak eşyaların türüne göre ambalajlama ve paketleme aşamasına geçen üyeler eşyaların çizilme, soyulma, kırılma ya da çatlama gibi olumsuz durumlarla karşı karşıya kalmaması için özel yöntemler kullanmaktadır.

Hava baloncuklu naylonlar ile özel kalın kağıtlara sarılan eşyalar sonrasında içlerine özel köpükler yerleştirilen kolilere yerleştirilmektedir.

Ebatları çok büyük ve şekilsel anlamda farklı olan antika eşyalar için ise daha kalın ambalaj kumaşları kullanılmaktadır. Bu yöntemler sayesinde korunma düzeyi maksimum seviyeye getirilen antikalar büyük bir dikkatle yavaş yavaş özel nakliye aracına taşınmaktadır.

Araca taşınan eşyalar araç içerisinde de sabitlenerek hareket serbestileri asgari düzeye getirilmektedir.

Yurtdışına Gidecek Antika Eşyalar İçin;

İlk aşamada hazırlanan izinler ve evraklar bu noktada taşıma görevlilerinin sürecini hızlandırmaktadır.

Yol boyunca doğru araç sayesinde güvenli bir şekilde yeni rotasına doğru ilerleyen antika eşyaların alındığı hali ile teslim edilmesi orada bulunan tüm ekibin sorumluluğu altındadır. Bu nedenle en yüksek düzeyde dikkat ve özen gösterilerek antika eşyalar taşınmakta ve yeni yerlerine yerleştirilmektedir.

Sizin de antika eşyalarınızı başka bir noktaya taşıma ya da bir antika satış yerinden antika alarak evinize ya da iş yerinize götürme gibi bir ihtiyacınız mevcut ise mutlaka yukarıda anlatılan noktalara son derece önem göstermeniz gerekmektedir.

Hayranlıkla ve tutkuyla satın aldığınız antika eşyaları sıradan bir nakliye hizmeti veren şirketler vermeniz sizin
için stresli olabilir. Küçük bir araştırma ve planlamayla, değerli antika eşyalarınızı profesyonelce taşımak üzere doğru şirketler bulabilirsiniz.

Antika Eşya Taşınmacılığı Yaparken Planlama ve Ön Hazırlık

Planınız antika eşyalarına daha fazla zarar vermek değilse, eşyalarınızı taşımadan önce kolay bir hazırlık yapmanız gerekecektir.

Açıkcası, taşımayı planladığınız antika eşyanın türü, hangi paketleme gerektireceğini belirler. Ancak taşımasını talep edeceğiniz eşyalarınız için birkaç genel kural vardır.

Rayiç bedel: Değerli bir antika vazo ya da retro reclinoler taşımak olun, bunun ne kadar değerli olduğunu tespit ettirmelisiniz. Antika eşya taşımacılığı yapan lojistik şirketi sigorta kapsamında olup, olmayacağını bilmeniz gerektiği için bu önemlidir.

Eşyanızı teslim etmeden önce bir kez daha kontrol edin: Eşyalarınızı ambalajlamadan önce durumunu kontrol ettiğinizden emin olun. eBay, GittiGidiyor, Sahibinden vb. firmaların satıcılarının açıklamaları, resimleri ve taşımacılık öncesi videosu yada elde çekilmiş görsellerini isteyin.

Eğer antikanızı bizzat kendiniz teslim edecekseniz; nakliye esnasında herhangi bir hasarın olup, olmadığını fark etmenize yardımcıolacak şekilde eşyalarınızın durumunu not edin ve fotoğraflarınızı çekin.

Antika Eşya Taşınmasında Paketleme

Mobilya: Bağcıklı mobilyalar nispeten basitse ambalajlansa da, tek uyarı şu ki; modern parçalar kadar kolay ayrılmamaktadır. Kalın kabarcık sargısı veya polistirenle, özellikle köşelerin korunduğundan emin olun.

Diğer Antika Eşyalar: Olabildiğince ayrı ve sıkı bir şekilde paketlenmelidir, bu sayede nakliye sırasında o kadar az hasar görür. Cam eşya veya diğer hassas nesneleri tutarken, yüzeyin işaretlenmesini önlemek için eldiven giymeniz iyi bir fikir olabilir.

Herşeyden önce, herhangi bir eski yada antika eşyayı bir yerden bir yere taşınmasını sağlarken dikkat etmeniz gerektiğini vurgulamanız gerekir. Dedelerinizin saati, bir minibüsün arkasına takılıp kalan kadar eski haline gelemedi!

Ve..

Özellikle fiyatları karşılaştırmayı planlıyorsanız, uzman bir eşya taşıyıcısı bulmak zor olabilir ve aynı zamanda uzun sürecektir. Çok seçici değilseniz, eski bir nakliye şirketi kullanabilirsiniz, ancak en iyi hizmeti garanti etmek için ilgili firmaları araştırmak için biraz zaman ayırmanızı öneririz.

Antika Eşya Taşınmasında Fiyat Teklifi

Çolakoğlu Nakliyat, antika eşyanızı taşırken değerinde sigortalar ve referansları sayesinde güven verir.

Referanslarımızdan bazıları için şimdi “Referanslar” sayfasını ziyaret ederek inceleyebilirsiniz. Ayrıca, tüm referans listemiz ve ayrıntılı bilgi için bizi aramanızı tavsiye ederiz. Güven veren, profesyonel taşımacılık için en iyi fiyat teklifini vermeyi garanti ederiz.

Hemen aşağıda bulunan “Danışma Merkezi” butonuna tıklayarak iletişim formuna bir mesaj bırakabilir ya da bize telefon aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Tüm ayrıntılı bilgileri burada yer almaktadır. Teşekkür ederiz.

Bir sorunuz mu var?
Başka yerde aramayın!
Evinizi yada işinizi taşımaya karar verdiniz. Nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Çolakoğlu Nakliyat danışma merkezimiz memnuniyetle yardımcı olacaktır.
Dikkat Taklit EdiliyoruzGerçek Çolakoğlu Nakliyat
+