Antika Eşya Taşımacılığı

Antika Eşya Taşımacılığıİster bir antika koleksiyon meraklısın olun yada antika eşya hayranlığı olan kişi/kurumlar olsun; açık arttırma ve çevrim içi internet üzerinden alacağınız bazı antika eşyalar için nakliye hizmetine ihtiyacınız gerekebilir.

Hayranlıkla ve tutkuyla satın aldığınız antika eşyaları sıradan bir nakliye hizmeti veren şirketler vermeniz sizin için stresli olabilir. Küçük bir araştırma ve planlamayla, değerli antika eşyalarınızı profesyonelce taşımak üzere doğru şirketler bulabilirsiniz.

Planlama ve Ön Hazırlık

Planınız antika eşyalarına daha fazla zarar vermek değilse, eşyalarınızı taşımadan önce kolay bir hazırlık yapmanız gerekecektir.

Açıkcası, taşımayı planladığınız antika eşyanın türü, hangi paketleme gerektireceğini belirler. Ancak taşımasını talep edeceğiniz eşyalarınız için birkaç genel kural vardır.

Rayiç bedel: Değerli bir antika vazo ya da retro reclinoler taşımak olun, bunun ne kadar değerli olduğunu tespit ettirmelisiniz. Antika eşya taşımacılığı yapan lojistik şirketi sigorta kapsamında olup, olmayacağını bilmeniz gerektiği için bu önemlidir.

Eşyanızı teslim etmeden önce bir kez daha kontrol edin: Eşyalarınızı ambalajlamadan önce durumunu kontrol ettiğinizden emin olun. eBay, GittiGidiyor, Sahibinden vb. firmaların satıcılarının açıklamaları, resimleri ve taşımacılık öncesi videosu yada elde çekilmiş görsellerini isteyin. Eğer antikanızı bizzat kendiniz teslim edecekseniz; nakliye esnasında herhangi bir hasarın olup, olmadığını fark etmenize yardımcıolacak şekilde eşyalarınızın durumunu not edin ve fotoğraflarınızı çekin.

Antika Eşyalarınızı Paketleme

Mobilya: Bağcıklı mobilyalar nispeten basitse ambalajlansa da, tek uyarı şu ki; modern parçalar kadar kolay ayrılmamaktadır. Kalın kabarcık sargısı veya polistirenle, özellikle köşelerin korunduğundan emin olun.

Diğer Antika Eşyalar: Olabildiğince ayrı ve sıkı bir şekilde paketlenmelidir, bu sayede nakliye sırasında o kadar az hasar görür. Cam eşya veya diğer hassas nesneleri tutarken, yüzeyin işaretlenmesini önlemek için eldiven giymeniz iyi bir fikir olabilir.

Herşeyden önce, herhangi bir eski yada antika eşyayı bir yerden bir yere taşınmasını sağlarken dikkat etmeniz gerektiğini vurgulamanız gerekir. Dedelerinizin saati, bir minibüsün arkasına takılıp kalan kadar eski haline gelemedi!

Ve..

Özellikle fiyatları karşılaştırmayı planlıyorsanız, uzman bir eşya taşıyıcısı bulmak zor olabilir ve aynı zamanda uzun sürecektir. Çok seçici değilseniz, eski bir nakliye şirketi kullanabilirsiniz, ancak en iyi hizmeti garanti etmek için ilgili firmaları araştırmak için biraz zaman ayırmanızı öneririz.

Fiyat Teklifi

Çolakoğlu Nakliyat, antika eşyanızı taşırken değerinde sigortalar ve referansları sayesinde güven verir.

Referanslarımızdan bazıları için şimdi “Referanslar” sayfasını ziyaret ederek inceleyebilirsiniz. Ayrıca, tüm referans listemiz ve ayrıntılı bilgi için bizi aramanızı tavsiye ederiz. Güven veren, profesyonel taşımacılık için en iyi fiyat teklifini vermeyi garanti ederiz.

Hemen aşağıda bulunan “Danışma Merkezi” butonuna tıklayarak iletişim formuna bir mesaj bırakabilir ya da bize telefon aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Tüm ayrıntılı bilgileri burada yer almaktadır. Teşekkür ederiz.

Kuruluş 1959
Bir sorunuz mu var?
Başka yerde aramayın!
Evinizi yada işinizi taşımaya karar verdiniz. Nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Çolakoğlu Nakliyat danışma merkezimiz memnuniyetle yardımcı olacaktır.