Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Uluslararası evden eve nakliyat ile kolayca taşındığınız ülkeye evinizdeki hemen her türden ürünü gönderebilirsiniz. Ülkenizden ayrılmaya karar verdiğinizde, yurtdışında iş imkanı bulduğunuzda ya da herhangi bir sebepten yurtdışına taşınmanız gerektiğinde uluslararası evden eve nakliyat yapan firmamızı tercih edebilirsiniz.

Evlerinizde yer alan hemen her türden ürün taşınma sürecinde iyi şekilde paketlenerek, hedeflenen adrese sorunsuz şekilde ulaştırılmalıdır. Bu anlamda ürünlerin doğru şekilde koli içerisinde sarılması, taşıma araçlarına yüklenmesi ve ulaştırma işlemleri söz konusu olabilmektedir. Evden eve nakliye işlemlerinde en önemlisi müşterinin ürünlerinin güvenli şekilde belirlenen adrese teslim edilmesidir.

Türkiye’de herhangi bir adresten teslim alınan ev ürünleri sorunsuz bir şekilde uluslararası ülkeler arasında belirlenen adrese teslim edilmektedir. Elbette bu süreçte birçok taşıma evrakı da tamamlanmaktadır. Çünkü taşıma işlemleri yapan yük araçları ev ürünlerinizi Türkiye’den çıkarırken gümrükten geçirmeli ve gidilen ülkeden girerken yine gümrük onayı ile giriş yapabilmelidir.

 

Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Bunun gibi tüm işlemler uluslararası evden eve nakliyat firmamızla mümkündür. Ürün taşıma işlemleri uluslararası nakliye firmalarında şu ulaşım yöntemleriyle yapılmaktadır;

 • Karadan yük araçları ile taşımacılık
 • Deniz üzerinden yük gemileri ile taşımacılık
 • Havadan yük taşıma uçakları ile taşımacılık

Tüm yöntemler gidilen ülkeye göre değişim gösterebilmektedir. Türkiye’nin her ilinde bulunan yurtdışına taşınacak olan ev sahipleri taşıma işlemlerini tüm dünya ülkeleri için uluslararası nakliyat firmamız sayesinde kolayca uygulanabilmektedir. Gerekli anlaşma şartlarının düzenlenmesi ile firma belirlenen bir tarih oluşturur. Bu tarih aralığında uzman ekipler tarafından evinizde bulunan tüm eşyalar güvenli bir şekilde gönderilen ülkeye götürülür.

Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı

Yurtdışına taşınan bireyler firmalardan uluslararası zati eşya taşımacılığı ile de faydalanabilmektedir. Ev içerisinde yer alan mobilyaların yanı sıra zati eşyaların da iyi şekilde paketlenerek, koliler içerisinde taşıma araçlarıyla istediğiniz ülkeye ulaştırılması mümkündür. Taşımacılık işlemlerinde güvenli, hızlı ve hemen her ülkeye kolayca ulaştırılan zati ürünlerin listesi şu şekilde verilebilir;

 • Evlerde bulunan giyim ve tekstil ürünleri
 • Stoklanmış gıda ürünleri
 • Enstrümanlar ve gelişmiş teknoloji ürünler
 • Mutfak ürünleri
 • Çeşitli hobi ve oyun ürünleri

Taşınan zati ürünlerin genellikle kırılması kolay olması nedeniyle birçok ev sahibi endişe duyabilmektedir. Ancak yapılan uluslararası nakliyat sözleşmeleri içerisinde ürünlerin kırılma, parçalanma ya da hasar görmesine karşı tedbir maddeleri yer almaktadır. Bu anlamda paket işleminden geçen tüm zati eşyalar hiçbir zarar görmeden istenen adrese taşınabilmektedir.

Uluslararası evden eve ulaştırma ayrıca detaylı taşımacılık, kurulum ve toplanma işlemi içinde tercih edilebilmektedir. Evinizdeki eşyaları özenle tek tek paketleyen ekipler kısa süre içerisinde yük araçlarına aktararak yönlendirme işlemi sağlamaktadır. Eğer müşteriler uluslararası herhangi bir ülkeye ürünleri kısa bir süre sonra taşıtmak isterse ürünler depolarda zarar görmeden güvenli şekilde stoklanabilmektedir.

Bu şekilde istenen tarih doğrultusunda depo görevlileri ürünleri teslim tarihine kadar saklamaktadır. Ulaşım sürecinin başlamasıyla birlikte ürünler yük taşıma araçlarına aktarılır ve nakliye yola çıkar. Uluslararası zati eşya taşımacılığı yapan firmalar ürünlerinizi istenen ülkeye ulaştırır. Üstelik ulaştırmakla kalmaz sizin isteğiniz doğrultusunda tüm ürünlerin kurulumu, tıpkı Türkiye’de ya da farkı bir ülkede taşımadan önceki toplanma işlemi gibi uygulanmaktadır.

Bu süreçte zati ürünler kurulmuş olan dolaplar ve diğer mobilyaların düzenine göre yerleştirilmektedir. Böylece yükleriniz gümrükten geçirilme, taşınma, kurulum gibi işlemlerin oluşmasıyla birlikte hiçbir uğraş vermeden uluslararası evden eve nakliyat firmaları sayesinde yapılabilmektedir.

Uluslararası Ev Eşyası Taşımacılığı

Uluslararası ev eşyası taşımacılığı konusunda farklı ülkelere gitmek istediğinizde bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Genellikle ülkemizde kendi evinizde özel bir düzen kurmuşken, çok fazla mobilya, aksesuar ve teknoloji ürünü bulunmaktadır. Yurtdışına taşınma işlemlerinde de birçok farklı işlemin yapılması gerekmektedir.

Kendi ülkenizden ayrılırken, yanınızda evinizde de taşıyor olmak birçok farklı sorumluluğu beraberinde getirmektedir. Ülkemizden ister satmak, isterseniz kullanmak için taşıyor olun. Yurtdışına çıkarmak istediğiniz her ürünün gümrükten geçmesi için birçok izne ihtiyacı bulunmaktadır. Bu anlamda uluslararası ev eşyası taşımacılığı yapan işletmeler bu evrak işlemlerini kolayca halledebilmektedir.

Ayrıca taşımak istediğiniz ev eşyalarının tek seferde ulaştırılması da büyük öneme sahiptir. Sıradan evden eve nakliye firmaları yalnızca ürünlerinizi sınıra kadar taşımaktadır. Sınır dışında taşıma işlemleri için farklı yabancı bir firmayla anlaşmanız gerekir. Bu sebeple aslında taşıma maliyetiniz büyük oranda artışa geçecektir. Uluslararası evden eve nakliyat yapan firmalar size bu kolaylığı sağlayarak. Eviniz Türkiye’de nerede olursa olsun, ev eşyalarınızı paketli bir şekilde alıp tüm dünya ülkelerinden hangisine taşınacaksanız oraya ulaştırmaktadır.

Taşınması gereken ürünlerin yapısının bir önemi yoktur. Büyük yataklar, oturma grupları ya da beyaz eşyalarda taşınabilir. Ufak mutfak eşyaları, aksesuar ve zücaciye ürünleri de taşınabilir. Burada müşterilere verilen hizmet hiçbir ürünün kırılmadan, doğrudan istenen adrese zamanında teslimi için yapılmaktadır. Üstelik oluşturulan uluslararası nakliyat sözleşmelerinde bu detaylara da yer verilmektedir. Sözleşme maddelerinde şunlar yer alabilmektedir;

 • Ürünlerin net sayısı ve içeriği
 • Ürünlerin güvenliği ve zarar görmeyeceğine dair sigorta
 • Ulaşım sürecinde net teslim tarihi
 • Uluslararası taşımacılık şirketinin gümrük geçiş şartları
 • Ödeme konusunda alınan karar
 • Ulaştırılan ülkedeki adres bilgileri

Tüm bu unsurlarla oluşturulmuş sözleşmeler sayesinde evinizdeki her ürünü isteğe bağlı olarak taşınmakta olduğunuz ülkeye götürebilirsiniz. Uluslararası ev eşyası taşımacılığı yapan firma bu ürünlerin çeşitli yöntemlerle adresinize ulaşması, düzenlenmesi ve kurulum işlemleriyle sorumludur. Buna bağlı olarak da taşıma ücreti alırlar.

Uluslararası Eşya Taşıma Firmaları

Uluslararası eşya taşıma firmaları nasıl çalışır, taşıma işlemleri için neler yapılmalıdır? Taşım firmalarına ulaşmak için en iyi yöntem web siteleri üzerinden iletişime geçmektir. Böylece uygulanacak olan hizmetlerin neler olduğunu, çalışma sürecini ve daha birçok işlem için gerekli bilgileri alabilirsiniz. Firmalar tüm dünya ülkelerine ürün taşıma işlemi uygulamaktadır. Tek yapmanız gereken başvuruda bulunmaktır. Yapılan başvuru doğrultusunda firma ile görüşmeler yapılır.

Uluslararası eşya taşıma işlemi için öncelikle kendinize uygun bir firma ile anlaşmanız gerekir. Firma ürünlerinizi taşırken tedbirler almalı, oluşabilecek zarara karşı dikkatli olunmalıdır. Genellikle evden eve nakliyat yapan firmalar ürünlerin taşınma sürecinde inceleme amacıyla evi ziyaret eder. Burada bulunan her ürün koliler içerisinde ve çeşitli paketleme yöntemleriyle hazırlanmaktadır.

Kişilerin yüklerini taşımak için bu firmalar ile anlaşmaları halinde başlangıçta taşıma masrafları, ulaşım ve gümrük ödemeleri için anlaşma yapılmaktadır. Anlaşma yapıldıktan sonra taşıma süreci ile ilgili firma yetkilileri müşterilere detaylı bilgi vermektedir.

Uluslararası eşya taşıma firmaları konusunda iyi bir araştırma yapmak da gerekmektedir. Çünkü bu firmaların yasal izinlerinin olmaması ve taşıma işlemlerinde hiçbir ruhsatlarının bulunmaması halinde hem ürünleriniz tehlikeye girer hem de yaptığınız sözleşme nedeniyle sizin de cezalandırılmanız mümkün hale gelir. Güvenli bir şekilde uluslararası ev eşyası taşımacılığı için firmalarda bulunması gereken belge ve ruhsatlar şunlardır;

 • Yetkin belgeleri
 • SRC belgesi
 • Psikoteknik belgeler
 • Gümrük izinleri

Eğer yapacağınız taşıma işlemlerinde bu tip belgelere sahip olmayan bir firma ile anlaştıysanız muhtemelen ürünlerinizin yurtdışına çıkma sürecinde birçok sorunla karşılaşabilirsiniz. Ülkemize giren ve ülkemizden çıkan her mal gümrükte izin belgeleri ve yurtdışında çıkmadan önce gerekli inceleme raporlarının tamamlanmasıyla sağlamaktadır. Bu sayede firmalar ürünlerini satış için ya da taşımacılık işlemleri için çıkarabilmektedir.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Süreci

Uluslararası evden eve nasıl taşınılır, neler yapmak gerekir? Herhangi bir sebepten yurtdışına taşınan kişilerin öncelikle yapması gereken şey yurtdışında kesin bir ikamet adresi belirlemesidir. Bu anlamda taşıma işlemlerini başlatmadan önce kalacağınız evin belirlenmesinde fayda vardır. En azından ev eşyalarınızın siz ev bulana kadar bekletileceği bir depo kiralamanız önerilmektedir.

Ev eşyalarını yurtdışına götürmek isteyenler bu süreçte profesyonel hizmet veren uluslararası eşya taşıma firmaları ile anlaşabilirler. Bu firmalar evinizde bulunan eşyaları istediğiniz ülkeye taşımak üzere işlem yapmaktadır. Hatta birçok firma taşıma işlemlerinde tüm işi üstlenebilmektedir. Evinizdeki eşyaları paketlemek, yük araçlarına taşımak, yük araçlarıyla istenen yurtdışındaki ülkede yer alan adrese ulaşmak ve son olarak eşyaların kurulumunu belirlenen adrese uygulamak gibi.

Tüm bu işlemlerde yapılması gereken ilk iş istenen uluslararası nakliye yapan firma ile anlaşabilmektir. Sonrasında ürünleriniz istediğiniz ülkeye taşınırken siz de kendi isteğiniz doğrultusunda istediğiniz ulaşım yoluyla belirlenen ülkeye gidebilirsiniz. Firma ürünleri teslim ettikten sonra istenen şekilde artık yeni taşındığınız ülkede yaşayabilirsiniz. Ürünlerinizin zarar görmeden, tek seferde taşınması için uluslararası nakliyat ve taşımacılık yapan firmaları tercih edebilirsiniz.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Evinizden taşınma sürecinizde uluslararası ev taşıma fiyatları değişim gösterebilmektedir. Bu değişim çoğunlukla taşınan ürünlerin miktarı, yük ağırlığı ya da diğer birçok etkene bağlı olarak görülebilmektedir. Örneğin bazı ürünlerin gümrükten geçişinde yüksek bir tarife uygulanırken, bazılarında oldukça düşük bir tarife bulunmaktadır. Özellikle de uluslararası zati eşya taşımacılığı yapan firmaların çok fazla ufak parça için taşıma yapıyor olması fiyat değişimine neden olabilmektedir.

Uluslararası ev taşıma fiyatları genellikle firmalar arasında değişim göstermektedir. Maliyet çoğunlukla işçilik, yakıt masrafları ve gerekli ödemeler için değerlendirilerek oluşturulur. Böylece ev taşıma işlemi için ödeme yapılır. Yapılan ödeme politikası birçok firmadan farklılık gösterebilir. Bazı uluslararası evden eve nakliyat yapan firmalar önden ödeme alırken, bazıları teslimat sonrasında alabilmektedir.

Türkiye’den Almanya’ya Nakliyat

Türkiye’den Almanya’ya nakliyat yapan firmalar var mı, nasıl yapılır? Yurtdışında ülkemizden en fazla göç alan ülkelerin başında kesinlikle Almanya gelmektedir. Burada milyonlarca Türk vatandaş iş ve eğitim imkanları nedeniyle yerleşim sağlamaktadır. Uluslararası taşımacılık hizmeti veren firmalarda diğer tüm ülkelere olduğu gibi Almanya’ya da Türkiye’nin tüm illerinden ev eşyaları taşıyabilmektedir.

Ayrıca isteğe bağlı olarak Almanya’da yaşayan vatandaşların Türkiye’ye taşınmak istemeleri halinde aynı hizmet geçerli olabilmektedir. Belirlenen adres doğrultusunda ürünler güvenli bir şekilde evlerden alınarak taşıma yük araçlarına aktarılır. Sonrasında yük taşıma ekipleriyle Almanya’da belirlenen adrese, anlaşılan tarihte tüm ürünler ulaştırılmış olur.

Almanya’ya taşınan vatandaşların buraya genellikle hava yoluyla erkenden gitmesi ve ev için önceden hazırda beklemeleri sıklıkla görülmektedir. Almanya’ya taşınma sürecinde hem Türkiye sınırındaki gümrük hem de Almanya gümrüğü için gerekli evraklar tamamlanmalıdır. Sonrasında uluslararası ev eşyası taşımacılığı yapan firma ürünleri doğrudan istenen adrese taşıyacaktır.

Evden eve nakliyat yapan firma ürünlerin güvenli bir şekilde taşınmasından, gümrükten geçmesinde ve hedeflenen adrese ulaştırılmasından sorumludur. Aynı şekilde taşıma işlemlerinde ev sahiplerinin ödeme yükümlüğü zorunludur. İşlemler çeşitli ulaşım yöntemleriyle yapılmaktadır. Adrese teslim edilen ürünlerin hiçbir zarar görmemesi, kırılma, düşme, parçalanma gibi risklerin tamamen taşıma şirketlerinin yükümlülüğünde olduğunu unutmamak gerekmektedir. Bu tip hizmet veren uluslararası nakliyat şirketleriyle kolayca taşınmak mümkündür.