Arşiv Taşımacılığı

Arşiv TaşımacılığıYarım asırdan fazla bir süredir nakliye sektöründe hizmet veren ve bu alanda adını duyuran Çolakoğlu Nakliyat olarak birçok taşımacılık alanında olduğu gibi arşiv taşımacılığı hizmetinde de tüm iş dünyasına birinci sınıf bir hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Türkiye’nin en köklü ve güçlü nakliye şirketi denildiği zaman akla ilk gelen isimlerden biri olmayı başaran Çolakoğlu Nakliyat bünyesinde toplamda 200’den fazla uzman personel her türde taşınma ihtiyacınızda olduğu gibi arşiv taşıma işlemlerinde de 7/24 yanınızdayız.

İstanbul Arşiv taşımacılığı, diğer taşıma alanlarından farklı olarak büyük bir sınıflandırma ve paketleme hizmeti gerektirmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere, korunması ve saklanması zorunlu olan tüm bilgi, belge, dosya ve evrak benzeri materyallerin sıfır zarar ile bir yerden başka bir yere nakli kesinlikle profesyonel destek alınması gereken hizmetlerin başında gelmektedir.

Çünkü “arşiv” niteliğinde olan her bir parçanın korunma sorumluluğu arşiv sahibine ait olmaktadır. Özellikle eski dönemlerden kalma ve tek örnek niteliğindeki parçaların en ufak bir zarar alması ya da yok olması arşiv sorumlusuna büyük cezai yaptırımların uygulanmasına neden olabilmektedir. Bu denli risk arz eden bir taşıma işleminin plan program dahilinde gerçekleştirilmesi gereklilikten ziyade şart teşkil etmektedir.

İstanbul Arşiv Taşımacılığı Nasıl Yapılmaktadır?

Özellikle hastane, üniversite, devlet kurumları vb. yerlerde zorunlu olarak bulunması gereken ve başlı başına bir departman olarak karşımıza çıkan arşivlerin düzenli bir şekilde tutulması ve ilgili kanunlar çerçevesinde belirli sürelerle tutulması bir zaruriyettir. Bu alan için dört yıl boyunca özel eğitim alan kişiler tarafından sürdürülen bu süreçte yaşanacak en ufak bir kayıp çok ciddi zararlara yol açabilmektedir.

Gerekli belge ve evrakların arşivlenmesi yalnızca somut olarak değil artık dijital olarak da gerçekleştirilmektedir. Büyük veri olarak adlandırılan bu sonsuz bilgi havuzunun depolanması ile koruma altında tutulması gerçek anlamda profesyonel bir süreçtir. Bu nedenle ihtiyaç doğrultusunda taşınması da ancak yine aynı uzmanlık düzeyindeki kişiler tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

Arşiv taşıma işine başlamadan önce genellikle tarafımızca bir iş akış planı oluşturulmaktadır. Bu plan doğrultusunda işin başlangıç aşamasından bitiş aşamasına kadar alınacak tüm aksiyonlar önceden belirlenmekte ve hizmet alan taraf ile paylaşılmaktadır. Arşiv taşımacılığı iş akışına dair adımlar ise aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:

  • Taşınacak arşivin ne arşivi olduğunun belirlenmesi (Hastane, Okul, Kütüphane vb.)
  • Arşiv hacminin çıkartılması
  • Arşiv içerisinde taşınacak materyallerin türünün belirlenmesi ve hangi koşullar altında taşınacağının tespit edilmesi
  • Arşivi oluşturan tüm nesnelerin envanter listesinin oluşturulması ya da ilgili kurumdan bu listenin talep edilmesi
  • Arşiv düzenini bozmadan aynı sıralama ile materyallerin paketlenmesi ile kolilenmesi
  • Arşivde yer alan ancak yeni yerlerine taşınmayacak olan dosyaların onay doğrultusunda imha edilmesi
  • Uygun koşullar altında arşiv dosyalarının yeni yerlerine taşınması ve aynı düzen doğrultusunda depoya yerleştirilmesi
  • Taşınma işlemi tamamlanan arşivin güncel listesinin hazırlanarak paylaşılması

Görüldüğü üzere birden fazla işi içerisinde barındıran arşiv taşımacılığında nakil işlemi kadar depolama da büyük önem taşımaktadır. Özellikle fiziki koşullar açısından yetersiz olan ve arşiv alanı kısıtlı olan yerler için yalnızca taşıma değil arşiv depolama hizmeti de sunulmaktadır. Bu sayede kurumlara ve iş yerlerine kendi bina bünyesinde arşiv alanından kar sağlama fırsatı da verilmektedir.

Deneyimli nakliye ve arşiv ekiplerimizle birlikte dev araç filomuz sayesinde Çolakoğlu Nakliyat olarak sadece arşiv taşımacılığı özelinde değil arşiv depolama hizmetleri için de dilediğiniz zaman bize ulaşabilir ve bu konu ile ilgili detaylı bir bilgi edinebilirsiniz.

Bir sorunuz mu var?
Başka yerde aramayın!
Evinizi yada işinizi taşımaya karar verdiniz. Nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Çolakoğlu Nakliyat danışma merkezimiz memnuniyetle yardımcı olacaktır.
Dikkat Taklit EdiliyoruzGerçek Çolakoğlu Nakliyat
+