Adana Askılı Tekstil Taşımacılığı

Tekstil sektörünün hızlı gelişimi sanayileşmesinin önünde önemli bir etken. Gerek yurt içi gerek ise yurt dışı üretim ve pazarlamaya sahip olan tekstil ürünlerinin nihai tüketiciye ulaştığı ana kadar her aşamasında özen gösterilmesi gerekmekte. Bu yüzden zaman içerisinde lojistik sektöründe askılı tekstil taşımacılığı sistemi ciddi oranda artış sergilemiş durumda. Özellikle tekstil fabrikaları tarafından tercih edilen Adana askılı tekstil taşımacılığı, ürün kadar fabrikanın kullandığı hammaddenin de titizlik ile taşınmasına olanak sağlamakta.

Güvenli Ve Emniyetli Taşıma

Lojistik alanında farklı bir iş gücü ya da zaman kaybı yaşamamak için bu konuda faaliyet gösteren nakliye firmalarından hizmet talebinde bulunurlar. Tekstil firmaları, iplik ve kumaş gibi hammaddeleri ve ürettikleri ürünleri güven ile taşınmasını sağlar. Gerek kapladıkları alan gerek ise ağırlıkları dikkate alındığında tekstil ürünlerinin zarar görmeden emniyetli bir şekilde taşınması ancak nakliye şirketleri tarafından gerçekleştirilebilir. Çünkü nakliye firmaları bunun için gerekli donanıma, tecrübeye ve araç filosuna sahiptir. Tekstil ürünü ve hammaddelerinin emniyetli bir şekilde taşınması işleminde kullanılan araçların başında askılı tır gelmekte.

Adana Askılı Tekstil Taşımacılığı Sektöründe Zengin Araç Filosu Ve Tecrübe

Her ne kadar tekstil fabrikaları lojistik sektöründe profesyonelliğe önem vermiş olsa da askılı tekstil taşımacılığının ilk kuralı araç filosudur. Askılı tekstil nakliyesinde gerekli olan tecrübe ve deneyime sahip profesyonel bir ekip, ürünlerin hem daha güvenli hem de daha hızlı şekilde taşınmasına olanak sağlamaktadır. Ancak hem ev hem de eşya taşımacılığında olduğu gibi askılı taşımacılıkta da dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır.

Adana Askılı Tekstil Taşımacılığı Sektöründe Profesyonel Ekip

Ürünün hangi şartlarda taşınacağını ve nasıl muhafaza edileceğini bilen profesyonel ekip, ütüsünden ürüne sinen kokuya kadar tüm detayı kontrol etmeli. Adana askılı tekstil taşımacılığı işleminde kullanılan, araç filosunda yer alan askılı kamyon ve diğer araçlarda askı sistemlerinin mutlaka yer alması lazımdır. Sistemin yanı sıra araç filosunda bulunan tüm araçlarda yedek koli, ambalaj ya da paketin de mutlaka bulunması gerekir. Özellikle uzun süren nakliye işlemlerinde ürünün zarar görmemesi adına yedek paketleme önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Gerekli şartlar altında ve koşullarda nakliyesi gerçekleştirilemeyen bir tekstil ürününü alacağı zarar geri dönüşü mümkün olmayacak bir şekilde mümkün olmayabilir. Bu zararların başında gelen ürünün güneş ışığına maruz kalmasıdır.

Havalandırma Sistemli Araçlar

Tekstil ürününün ışık ile teması ya da 15 ila 20 derece üzerinde bir sıcaklıkta taşınması deformasyona neden olur. Bu nedenden dolayı nakliye işleminin yapılacağı araç havalandırma sistemine sahip olmalı. Kullanılan hammadde ve kimyasallardan kaynaklanan dokunun tekstil ürününe nüfuz etmemesi için araçlardaki havalandırma sisteminin yanı sıra mutlaka penceresinde bulunması gerekir. Askılı taşıma araçlarında kullanılan askılar kesinlikle paslanmaz çelikten olmalı. Hem araç içi hem de askılar ürün yüklenmeden önce titiz bir şekilde temizlenmeli ve ürün araç kuru iken yüklenmeli.

 

 

Ürün Koruma Altında

Lojistik firması tekstil ürünlerinin araçlara yüklenmesinden itibaren nihai tüketiciye ulaştığı ana kadar geçen süreci sigortalamalı. Yapılan bu sigorta ile tekstil ürünü taşıma sürecinde karşılaşılan sorunlara karşı koruma altına alınır. Adana askılı tekstil taşımacılığı hizmetinde ürünler ya araç içinde asılmalı ya da sabitlenmeli. bunun için portatif ya da sürgülü askı sistemleri donanımı bulunmalı. Bu sistem dahilinde taşınan tekstil ürünlerinin oluşabilecek zararlardan en iyi şekilde korunması söz konusu olacaktır. Tekstil fabrikalarının hava, deniz, demiryolu dışında en sık kullandığı nakliye sistemi karayoludur.

Yarım Asrı Aşan Deneyim

Karayolu nakliye işlemlerinde fabrikanın taleplerini karşılayacak tecrübeye sahip firmaların başında Çolakoğlu Nakliyat gelmektedir. Yarım asrı aşan taşımacılık sektöründeki deneyimini lojistik sektörüne de taşıyan firma, her türlü donanıma ve teknik yapıya sahiptir. Firma tarafından oluşturulan araç filosu, her tür tekstil ürününü ve hammaddesini taşımaya uygun şekilde donatılmış durumdadır. Adana askılı tekstil taşımacılığı, tekstil firmalarının nakliye ve taşıma ihtiyaçlarını karşılamak için her türlü güven ile istikrarı sergilemekte olan Çolakoğlu Nakliyat, sektörün öncü kuruluşlarından olmaya devam ediyor.

Sektörde Fark Yaratmakta

Askı sistemleri dışında rulo ve koli şeklinde de taşınabilme ihtimali olan ürünleri nakliye etmek için araçlar uygun olarak tasarlanmış durumdadır. Sektörde hızlı ve başarılı hizmetlerin yanı sıra sisteme uygun araçları ile de fark yaratan Çolakoğlu Nakliyat, geniş araç filosu ile zamanında nakliye işlerini tamamlamakta. Sektörün yeniliklerini ve teknolojinin getirdiği avantajları hizmetlerine yansıtan firma, risksiz taşıma garantisi sunmakta.

Adana Askılı Tekstil Taşımacılığı Sektörünün Lider Kuruluşu

Firma bünyesinde bulunan kalite kontrol hizmeti ve tüm ürünleri sigorta kapsamı içerisinde nakliye ediyor olması sayesinde müşterisinin hakkını sonuna kadar koruma altına alır. Sigorta kapsamında ürünlerin muhtemel bir hasar ya da zarar alması halinde müşterinin zararı karşılanır. Çolakoğlu Nakliyat, Adana askılı tekstil taşımacılığı yanı sıra tüm Türkiye genelinde güvenli ve emniyetli nakliye işlemlerini gerçekleştirmektedir. Kalite standardı ile Çolakoğlu Nakliyat, sektörün lider kuruluşu iddiasını sürdürmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir