TAŞINIRKEN KOLİ NASIL HAZIRLANIR?

Evden eve nakliyat konusunda en çok merak edilen diğer bir konu tabi ki; taşınırken koli nasıl hazırlanır? Zaten başlı başına bir stres olan taşınma işlemine birde koli yapmak girince gerçekten yorucu bir süreç içerisinde olduğunuzu siz de bilmelisiniz. Ancak bunun da kolayı var. Taşınma planını yapmaya başladığınız andan itibaren planlı şekilde hareket etmelisiniz. Yoksa istenmedik bazı sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

Hemen doğru bir paketleme konusunda bilmeniz gerekenlere göz atarak başlayalım. Doğru bir paketleme yapmak için öncelikle eşyalarınızı koyabileceğiniz koliler almalısınız. Kolilerin eski değil yeni olması ve taşımaya elverişli olması gerçekten önemlidir. Yıpranmış ya da zarar görmüş olan koliler ile taşıma işlemi yaparsanız, eşyalarınız zarar görebilir ve taşıma esnasında yırtılan koliden dökülebilir. Bunu kimse istemez. Doğru paketleme teknikleri ile yeni evinize taşınmadan kolilerinizi hazırlamaya başlayabilirsiniz. Doğru kolileri aldıktan sonra paketleme işlemine başlayabilirsiniz. En çok dikkat etmeniz gereken şey tabi ki kırılacak olan eşyalarınızdır. Eğer tabak, bardak ya da süs eşyalarınızın kırılmasını istemiyorsanız; mutlaka birbirleri ile olan temaslarını engellemelisiniz. Çünkü kamyona yüklerken, kamyondan indirilirken ya da kamyonla seyahat ederken devrilip kırılma gibi oluşabilecek durumlardan korumalısınız. Örneğin; tabaklarınızı paketlemek istediniz; önce kutunuzun en altına yumuşak paketleme kağıdı ya da örtü yerleştirin ve zeminle bağlantısını engelleyin. Ardından tabaklarınızın arasında yumuşak kağıt hatta gazete kağıdı bile koyabilirsiniz. Hepsini üst üste bu şekilde yerleştirin ve kutusunda serbest hareket etmeyecek şekilde sabitleyin. Gerekirse yanlarından sıkıştırın, destekleyin.

Zayıf paketleme tekniklerinden kaçının. Her tabağı her bardağı ve her kırılacak eşyayı tek tek sarmalısınız ki sağdan soldan gelebilecek darbelere karşı dayanıklı olmalıdır. Bunun için bolca gazete kağıdı ve ambalaj kağıdı temin etmelisiniz.

Doğru Paketlemeyi Yöntemi

  • Cam, porselen, seramik ve kristal gibi diğer kırılabilecek eşyalarınızı aşağıdaki sıra ile paketlemenizde fayda var.
  • Çok büyük olmayan koliler tercih edin mesela orta boy ve çift oluklu olması önemli.
  • Tabaklarınızı ya da kırılacak eşyalarınızı tek tek gazete kağıdı ya da ambalaj kağıdı ile sarın.
  • Ürünleri koliye dik konumda yerleştirin.
  • Bardaklarınızı özellikle içten değil dıştan paketleyin.
  • Koliye paketlediğiniz ürünleri yerleştirmeden önce altına kağıt ya da gazete parçaları koyun ki darbelerden etkilenmesin.
  • Koliye paketlediğiniz ürünleri yerleştirdikten sonra ürünlerin aralarına da kağıt parçaları sıkıştırın ve hareket etmelerini engelleyin. Böylece darbelerden korunmuş olurlar.
  • Kolinizi doldurduktan sonra mutlaka üzerine yazın. Etiketleme sistemi gerçekten yerleşmenizde büyük önemi olan bir yöntemdir.
  • Koliler çok ağır olmamalı ki taşınma sırasında yırtılmasın.
  • Koliyi tamamladığınız zaman dört bir yanından bantlayın ve ağzının açık kalmamasına özen gösterin.

Tüm bu işlemleri yapmak istemezseniz; Çolakoğlu Nakliyat olarak evinizdeki tüm eşyalarınızı güvenle paketler, kolilere yerleştirir ve nakliye aracımızla taşınmalarını sağlarız. 1959 yılından bu yana evden eve nakliyat, şehirlerarası nakliyat, ofis taşımacılığı, parsiyel taşımacılık, askılı tekstil taşımacılığı, sanat eseri taşımacılığı ve depolama hizmetleri sunmaktayız. Dilediğiniz zaman evinizin eşyalarını en güvenilir, profesyonel şekilde taşınmasını sağlayabiliriz.

Eğer eşyalarınızı kendiniz paketlemek istemezseniz, nakliye firmalarından fiyat teklifi almak için araştırma yapmalı ve en çok beğendiğiniz nakliyat firmasını tercih etmelisiniz. En ucuz fiyat için seçimlerde bulunursanız gerçekten kötü tercih yapmış olursunuz. Çünkü ucuz demek paketleme maliyetinden kaçmak, çalışan sayısını azaltmak demektir. Hem profesyonel şekilde paketleme yapmak için bol malzeme kullanmak, hem de kesinlikle yeterli taşıma personeli ile evinizin güvenle bir yerden bir yere taşımasının yapılması gerekmektedir.

Aralık 08, 2018
BLOG

Dikkat taklit ediliyoruz.
Markamız emek hırsızları tarafından taklit edilmektedir.

Dikkat Taklit EdiliyoruzGerçek Çolakoğlu Nakliyat
+