İZMİR ASKILI TEKSTİL TAŞIMACILIĞI

Tekstil firmaları tarafından talep edilen askılı tekstil taşımacılığında hem madde hem de ürünler taşınmakta. Hem zaman hem de iş gücünden yararlanmak adına alanında uzman bir nakliye firmasından bu hizmeti talep eden işletmeler iplik ya da kumaş gibi kullandıkları ham maddeleri ve üretim aşamasında kullanılan tüm malzemeleri bu şekilde taşırlar. Hem hacim hem de ağırlıkları açısından emniyetli ve zarar vermeden bu tür ürünlerin taşınması ancak bunu profesyonel olarak yapan nakliye şirketleri tarafından gerçekleştirilir. İzmir askılı tekstil taşımacılığı dendiğinde yılların tecrübesi ile akla gelen profesyonel firmaların başında Çolakoğlu Nakliyat gelir.

İzmir Askılı Tekstil Taşımacılığı Sektörünün Öncüsü

Tekstil ürünlerinin ve ham maddelerinin güvenli taşımacılığında askılı kamyon gibi her türlü araç filosuna sahip işletme fabrikaların ilk tercihi olmaya devam ediyor. Askılı tekstil taşımacılığında tekstil fabrikalarının aradığı ilk kriter profesyonelliktir. Bu konuda yeterli tecrübeye sahip ve konusunda kendini yetiştirmiş bir personel kadrosu ile ürünlerin zarar görme ihtimali yok denecek seviyededir. Her türlü nakliye işleminde olduğu gibi askılı taşımacılıkta da işin püf noktalarını ya da olmazsa olmazlarını çok iyi bilmek gerekir.

Geniş Araç Filosu

Profesyonellik ve işin ehli olmanın dışında İzmir askılı tekstil taşımacılığı için gerekli olan diğer unsurlardan biri de araçtır. Araç filosundaki araçlar kesinlikle bu işlem için özel olarak tasarlanmalı, içinde askı sistemleri mutlaka olmalı. Ayrıca uzun yolculuk halinde aracın içinde mutlaka yedek paket veya ambalajlar bulundurulmalıdır. Tüm bu şartlara sahip olmayan bir nakliye firması tekstil ürünlerinde geri dönüşü mümkün olmayan zararlara neden olur. Kumaşa sinen bir koku ya da güneş ışığı taşınan tekstil ürünün tamamı ile zayi edilmesine sebep olabilir. Bu durum dikkate alınarak askılı tekstil nakliyesinde kullanılan araçlara havalandırma sistemi ya da bir pencere yapılmalı.

Sıfır Zararla Taşıma

Askılı tekstil nakliye hizmeti talep eden fabrika, firmanın araç filosunu araştırmalı ve nakliye işlemine uygun olup olmadığını kontrol etmelidir. İzmir askılı tekstil taşımacılığı için yalnız aracın bu işin uygunluğu yeterli değildir. Araçlar ile taşınacak ürünlerin taşıma yöntemine göre araç içinde asılması, askı sistemine yerleştirilmesi ve gerekli olması durumunda sabitlenmesi şarttır. Askılı tekstil taşımacılığında askılı tır ya da kamyonlarda portatif veya sürgülü askı sistemleri yer alır. Bu sisteme yerleştirilen tekstil ürünlerinin ne kadar uzun olursa olsun yolculuk esnasında zarar görmesi söz konusu değildir.


İzmir Askılı Tekstil Taşımacılığı Sektörünün En İyileri Arasında

Tekstil ürünlerinin taşımasında bazı ciddi problemler ile karşılaşmak mümkün. Örneğin uzun süre katlı halde kalan bir kumaş ürününün ütüsü bozulur. Ya da ürünün ham maddesinden kaynaklı bir koku barındırması halinde malzemeye işler bunun için askılı taşıma sistemi kadar önemli olan yedek paket ve ambalajdır. Yol süresince tekstil ürününü mümkün olduğunca bu tür sorunlar ile karşılaşmaması adına nakliye öncesi sigortalanması gerekir. Çolakoğlu Nakliyat bu konuda profesyonelliğinin yanı sıra sigortalı taşımacılık sayesinde sektörün en iyileri arasında.

Güvenli Taşıma Sistemi

Tekstil ürününün hammadde halinde iken taşıma işleminin başlaması, tüketiciye ulaştığı ana kadar farklılık gösterir. Ürünlerin leke ya da kırışıklık gibi zarar görmemesi için özenli ve titiz bir şekilde nakliyesinin gerçekleştirilmesi gerekir. Tekstil fabrikaları, ürünlerinin tüketiciye sunulması için askılı taşımacılık sisteminden yararlanır. Tekstil firmalarının nakliye gereksinimini karşılamak için üretim ve kullanım noktası arasında gerçekleşen güvenli taşıma sistemi olan İzmir askılı tekstil taşımacılığı artan sanayileşme ile birlikte daha fazla ihtiyaç haline gelmiş durumdadır.

Nakliye Üretim Kadar Önemlidir

Tekstil sektörünün temeli olan iplik ve kumaş taşımacılığının dışında endüstriyel üretim bandından çıkan ve askılı sistem ile taşınması gereken tüm tekstil ürünleri bu yöntem ile güvenli bir şekilde nakil edilmektedir. Profesyonel ve alanında yetkin olan kadro tarafından hem pratik hem de zamanında gerçekleşen askılı tekstil taşımacılığı, lojistik sektörünün de gelişimine katkı sağlamaktadır. Tekstil ürünlerinde ürünün kalitesi kadar lojistik süreç de önemlidir. Nakliye işlemi, üretim süreci kadar özen ve dikkat gerektiren bir konudur. Ülkemizdeki tekstil fabrikaları, ürünlerini en fazla karayolları ile nakil etmektedir. Bunun yanı sıra hava ve deniz yolu da kullanılan seçenekler arasındadır.

İzmir Askılı tekstil Taşımacılığı Sigortalı Taşıma Hizmeti

Tekstil ürünlerinin taşınma işlemleri, askılı taşıma tipi ile birlikte rulo ya da koli şekilde de olabilmekte. Bu nedenden dolayı askılı taşıma işi yapan nakliye firmalarının her alanda özel donanımlı araç filosunun olması gerekir. Ürünlerin taşınma sistemine göre tasarlanan araçlarda askılı kolileme sistemi de mevcut durumdadır. Bu alternatif sayesinde tekstil ürünleri ütüsü bozulmadan, tozlanmadan, lekelenmeden, kokmadan, hijyenik şartlardan ve dış etkenlerden azami şekilde korunarak tüketiciye kadar ulaştırılır. Yapılan sigorta ile ürünün kalitesinde hiçbir eksilme yaşanmaz. İzmir askılı tekstil taşımacılığı sisteminde dikkat edilmesi gereken en önemli şey, ürünün güneş ışığı ile temasıdır. Çünkü tekstil ürününün güneş ışığından olumsuz yönde etkilenmesi söz konusudur.

Ekim 08, 2020
BLOG

Dikkat taklit ediliyoruz.
Markamız emek hırsızları tarafından taklit edilmektedir.

Dikkat Taklit EdiliyoruzGerçek Çolakoğlu Nakliyat
+