Ev Nakliyesi

Ev Nakliyesi Planlaması Nasıl Yapılmalı?

Ev taşıması ülkemizde en sık karşılaşılan durumlardan birisidir. Ülkemizin büyük çoğunluğunun kiracı olması sık taşınmaya sebep olurken kimi zaman bir ev satın alma dolayısıyla da ev nakliyesi gereksinimi ortaya çıkar. Kimi zamansa iş dolayısıyla, çalışma şartları dolayısıyla evlerimizi taşımak zorunda kalırız. Son derece stresli olan bu sürecin nasıl ilerlemesi gerektiği, nasıl daha zahmetsiz hale geleceği konusunda tecrübelerimize dayanarak bazı önerilerde bulunmak istiyoruz.

Öncelikle taşınmak için ev ahalisiyle ortak bir istişare yapılmalı, nerede, nasıl bir eve taşınmak istendiği, gereksinimler, bütçe durumu değerlendirilmelidir. Bundan sonraki ilk iş yeni bir ev bulmaktır. Eski evden taşınmak içinse ilk önce diğer eve gidecek eşyalarla gitmeyecek eşyaların ayrılması gerekir. Bütün ev sahiplerinin hem fikir olduğu noktalardan birisi taşınmak gerektiğinde evde bir sürü gereksiz eşya olduğunun tespit edilmesidir. Zaman içinde eskimiş, kullanılmaz olmuş, yenileri alındığı için gerek duyulmaz olmuş birçok eşya ortaya çıkmaktadır. Ki bütün bu gereksiz eşyaları aynı şekilde yeni eve götürmenin, fazladan nakliye fiyatı ödemenin hiçbir mantığı yoktur. Çünkü bütün ev nakliyesi firmaları fiyat tekliflerini eşya durumuna göre vereceklerdir.

Ev Nakliyesinde İzlenecek Yol Haritası

Ev taşınacağı zaman gereksiz eşyaları ayırdıktan sonraki aşama, kolilemeyi kimin yapacağına karar vermektir. Eşyalarınızı siz mi yoksa nakliye şirketi mi kolileyecek buna karar vermelisiniz. Eğer kolileme işlemini nakliye şirketi yapacaksa koli, poşet, bant, streç, dolap gibi gereksinimlere ihtiyaç duyulacak, firmanın bunları temin edip beraberinde getirmesi gerekecektir. Bunlar için de maliyet ortaya çıkacaktır.

Bazı ev sahipleri ev nakliyesi aşamasında eşyalarını kendileri kolilemeyi tercih ederler. Fakat tavsiyemiz uzmanlığınız yoksa kolileme işlemini de uzmanına bırakmanızdır. Çünkü taşınma sırasında eşyalar kolilere yerleştirildiği gibi durmayacak, indirip bindirirken hareket edecekler ve yanlış kolileme neticesinde zarar görebileceklerdir. Özellikle cam eşyaların kırılma olasılığını, yumuşak eşyaların ezilme olasılığını göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

Eğer kolileme işlemi nakliye firması tarafından yapılacaksa bu, onlar için ekstra zaman ve eleman gereksinimi ortaya çıkarır. Bütün bunlar da taşıma ücretinin belirlenmesinde etkili kalemlerdir. Genel yapılan hata, bütün bu detayları göz önünde bulundurmadan fiyat teklifi almak ve kaliteye bakmadan ucuz olanı tercih etmektir.

Ev Nakliyesi Firmalarında Fiyat Karşılaştırma

Ev nakliyesi son derece hassasiyet gerektiren bir hizmettir. Çünkü bütün ev eşyaları değerlidir. Hem maddi hem manevi değerleri ölçülemez. Bu yüzden taşınmaya karar verildiğinde firmalardan teklif alırken bütün detaylar konuşulmalı, kolilemenin, hazırlamanın kim tarafından yapılacağı, sigorta yapılıp yapılmayacağı, asansörlü hizmetin olup olmadığı gibi detaylar aydınlatılmalıdır. Aksi taktirde ek hizmet ve ek ücret talepleriyle karşılaşılabildiği gibi zaman kaybı da ortaya çıkmaktadır. Firma olarak şehirlerarası veya şehir içi ev nakliyesi yıllardır profesyonel olarak yerine getiriyoruz. Sigortalı olarak, en modern araçlar ve yöntemlerle müşteri memnuniyeti odaklı çalışıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir