EV TAŞIRKEN KIYAFETLER NASIL TOPLANIR?

İster şehirlerarası isterseniz şehir içi taşının, kıyafetlerinizi toplamak, güzelce paketlemek ve sonra yeniden düzenli şekilde yerleştirmek gerekir. Bu oldukça fazla emek isteyen ve zaman alacak olan bir işlemdir. Siz zamanınızı doğru yönetmeli ve sorun yaşamadan kıyafetlerinizi en doğru şekilde yerleştirmelisiniz. Gerçekten taşınmak heyecanlıdır ve tam anlamı ile yeni bir başlangıçtır. Bu süreci doğru yönetmekte sizin elinizdedir. Her türlü eşyanızı kolaylıkla paketleyebilirsiniz ancak önemli olan kıyafetlerinizin paketlenmesi ise kesinlikle dikkatli olmanız gereken bir konudur.

Öncelikle yeni bir eve taşınacaksınız, yeni bir odaya yerleşeceksiniz. Bunun için toplanırken önce bir kere fazlalıklardan kurtulmak gerekir. Taşınma sürecini bu yüzden iyi değerlendirmelisiniz. Hem bir temizlik olur hem de gereksiz tüm kıyafetlerinizden kurtulup rahatça yerleşebilirsiniz. Genellikle kıyafetleri bavul ve spor çantaları ile taşımak insanların kolayına gelir ama bu da sıkıntılıdır. Çünkü kırışır ve fazladan birde ütü işlemi çıkacaktır. Bunun için daha detaylı tekniklere ihtiyacınız olabilir yani kıyafetlerinizi kategorilendirerek işleme başlamalısınız.

Taşınmanın ilk kuralı iyi organize olmaktır. Yoksa her şey karışır ve gerçekten büyük bir kargaşa yaşanabilir. Mevsimine göre kıyafetlerinizi ayırmakla işe başlamalısınız. Ardından türüne göre ayırın. Gömlek, pantolon, etek, çorap, çamaşır gibi. Paketleme işlemini bu şekilde başlatırsanız, yeni evinize geçtiğiniz zaman nasıl kolayca yerleştirebileceğinizi göreceksiniz. Çünkü neyi nereye yerleştireceğiniz belli olduğundan, aramak zorunda kalmazsınız ve hızlıca yerlerine koyabilirsiniz. Ayırma işlemini yaptıktan sonra da paketlemeye başlayabilirsiniz.

Kıyafetlerinizi Kolilere Koyun!

Temiz daha önce hiç kullanılmamış koliler satın alın ve ardından ayırdığınız kategorilere göre kıyafetlerinizi yerleştirin. Kolilerinizin kötü hava koşulları yüzünden ıslanmasını istemiyorsanız poşetleyebilirsiniz. Kolilerin üzerine de yerleştirmek istediğiniz alanı kısaca planlaydıysanız not alabilirsiniz ya da işaretleyebilirsiniz.

Askılı Kolileri Kullanabilirsiniz!

Kıyafetlerinizin kırışmasını istemiyorsanız ve birde yeni yerleşeceğiniz evde fazlaca ütü yapmak istemiyorsanız kesinlikle askılı kolileri tercih edebilirsiniz. Koli satın almaya gittiğiniz zaman tercihinizi askılı kolilerden yana yapabilir ve kırışmasını istemediğiniz kıyafet ya da elbiselerinizi askılı kolilere asabilirsiniz. Böylece size de büyük bir kolaylık olur. Taşındığınız zaman direkt olarak koliden çıkartıp dolabınıza yerleştirebilirsiniz. Takım elbiseleri nasıl taşırım? Gibi bize gelen pek çok sorunun yanıtı da tabi ki askılı koliler olacaktır.

Diğer yöntemleri de deneyebilirsiniz. Mesela vakumlu poşetler ya da büyük hurçlar taşınma konusunda size büyük kolaylık sağlayacak olan şeylerdir. Elektrikli süpürge yardımı ile havasını alabileceğiniz vakumlu poşetlerin yardımı ile yer tasarrufu da sağlayabilirsiniz. Ayrıca ayakkabı ve diğer kıyafetleriniz içinde büyük ve kalın olan çöp poşetlerini tercih edebilirsiniz. Hem yırtılmaz hem de su geçirmez olacaktır. Aslında kullanım kolaylığı yüzünden de çöp poşetleri çok tercih ediliyor. Hem su geçirmez hem de taşıması kolay olduğu için maliyet yüzünden sizde seçimlerinizi hemen çöp poşetlerinden yana yapabilirsiniz.

Eğer ki kış aylarında taşınıyorsanız evden eve nakliye konusunda işinde uzman olan ve evinize fiyatlandırma için gelen çalışanlarımıza cevabını merak ettiğiniz tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Hem size en doğru olanı açıklayacaklardır hem de taşınma sırasında her iki taraf için en uygun olanı seçmenizi sağlayacaklardır. Çünkü karşılıklı yapılmış olan her anlaşma ile gerçekten iyi sonuç alabileceğinizi bilmelisiniz. 1959 yılından bu yana profesyonel yöntemler ile evden eve nakliyat hizmeti sunan Çolakoğlu Evden Eve Nakliyat firması olarak hem şehirlerarası hem de şehir içi nakliye konusunda yanınızdayız. Firmamızı tercih edebilir ve tecrübelerimizden hemen yararlanarak, kolaylıkla yeni evinize yerleşebilirsiniz.

Kasım 29, 2018
BLOG

Dikkat taklit ediliyoruz.
Markamız emek hırsızları tarafından taklit edilmektedir.

Dikkat Taklit EdiliyoruzGerçek Çolakoğlu Nakliyat
+