EVDEN EVE NAKLİYE FİRMALARI HANGİ EŞYALARI TAŞIMAZ?

Evden eve nakliyeye ihtiyacınız var ve güvenilir bir taşımacılık şirketi arıyorsanız, evinizi taşımadan önce bilmeniz gereken birkaç detay var. Çolakoğlu evden eve nakliyat şirketi olarak hem size daha iyi hizmet verebilmek hem de eşyalarınızın güvenliği açısından taşınma sırasında nakliye aracında bulunmaması gereken eşyaları sizin için listeliyoruz. Can güvenliğimiz ve eşyalarınızın hasarsız taşınabilmesi bizim için en önemli detaydır. Kanunlarda da yer alan ve nakliye araçlarında taşınması yasak olan maddeler vardır. Aşağıdaki maddeleri inceleyerek, evinizin ve eşyalarınızın güvenliği için şimdiden bilmeniz gerekenlere göz atmalısınız ki taşınma sırasında aksi bir durum ile karşılaşmayın.

Çabuk Bozulabilen Gıdalar

Taşınacak olanların en büyük sıkıntısı buzdolabında olan yiyeceklerdir. Özellikle derin dondurucuda yer alan yiyeceklerdir. Et ve süt ürünlerinden, tavuk ve peynir grubuna kadar hızlı bozulabilecek gıdaların nakliye araçlarında taşınmaları sakıncalıdır. Taşınma işlemi sırasında bozulur, eriyip eşyalara zarar verebilir ve kötü koku yayabilir. Bunun için nakliye aracında çabuk bozulan gıdaların yer almaması gerekir.

Aşındırıcı Maddeler

Nakliyat araçlarında taşınması yasak olan ve eşyaları aşındırabilecek olan aşındırıcı maddeler tabi ki kamyonda yer alan tüm eşyalara zarar verebilir. Batarya, pil ya da jel formdaki maddelerin taşınabilir olduğunu bilmelisiniz. Nitrik asit, klorlu asit gibi maddelerin taşınması yasaktır.

Ev Eşyası Olmayan Eşyalar

Nakliye sektörünün en önemli belgelerinden olan K-3 Yetki belgesi bulunan firmalar; odun, kömür, jeneratör, motosiklet, otomobil ya da çim biçme makinesi gibi şeyleri taşıyamaz. Buna yetkileri yoktur. Ev ya da ofis eşyası taşıyabilecek olan nakliye firmaları bunun dışında kalanları asla taşıyamazlar.

Ateşli Silahlar

Resmi kanunlar tarafından kesinlikle yasaklanmış olan ateşli silahların, bıçak ve kılıç gibi koleksiyonların nakliye araçları ile taşınması yasaklanmıştır.

Yanıcı veTehlikeli Maddeler

En küçük bir kıvılcımla büyük yangınlara ve patlamalara yol açabilecek ve hatta evinizde de dikkatli şekilde kullanmanız gereken ürünler arasında olan; çamaşır suyu, temizlik malzemeler, aseton, böcek ilaçları, motor yağı, benzin, yangın söndürücü, tiner ve boya nakliye aracında taşınamazlar arasında yer almaktadır. Meydana gelebilecek bir kaza durumunda tehlike oluşturabileceği ve tehlikenin daha da büyüyebileceği göz önünde bulundurularak, taşınamazlar arasında bulunmaktadır. Bu yüzden kimyasal maddeler kamyonlarda taşınamaz.

Patlayıcı Maddeler

Taşınmaması gereken eşyalar arasında yer alan havai fişek, silah mühimmatları, şaka amaçlı kullanılan yanıcı maddeler ve barut evde bile bulunmaması gereken maddeler arasındadır. Yasak olduklarını unutmamak gerekir. Her şeyden önce can güvenliğinizi de tehlikeye atmamalı, evinizde bulundurmamalı ve taşınması konusunda da ısrarcı olmamalısınız.

Canlı Hayvan

Evden eve nakliye konusunda bilinmesi gereken en önemli detay budur. Canlı hayvanlar hiçbir şekilde kamyon içerisinde eşyalar ile birlikte taşınamaz. Bu kanunlara aykırıdır. Taşınan insanların en çok ısrarcı olduğu konuların başında gelmektedir. Hayvan sağlığı açısından zararlı olacağından ve hatta hayvanın ölümüne bile yol açabileceğini unutmamalısınız.

Çolakoğlu evden eve nakliyat şirketi olarak hem eşyalarınızı güvenle taşımak hem de yeni evinize hasarsız yerleştirmek için yukarıda yer alan tüm maddeleri dikkatle okumanızı ve olumsuzluk doğurabilecek konularda ısrarcı olmamanızı tavsiye ederiz. Hem sizin can sağlığınız, hem eşyalarınızın hasar görmemesi hem de nakliye aracımızın içerisinde yer alan görevli arkadaşlarımızın can sağlığı için uyarılara önemle uymanızı tavsiye ederiz. Karşılıklı olarak hoşgörü çerçevesi içerisinde hizmetimizi sunmaktan büyük mutluluk duyarız. Kurumsal bir evden eve taşıma hizmeti vermek ve % 100 müşteri memnuniyeti ile çalışmak için sizi de bekleriz.

Kasım 30, 2018
BLOG

Dikkat taklit ediliyoruz.
Markamız emek hırsızları tarafından taklit edilmektedir.

Dikkat Taklit EdiliyoruzGerçek Çolakoğlu Nakliyat
+