GIDA TAŞIMACILIK İÇİN TERCİH ETMENİZ GEREKEN NAKLİYE

Gelişen dünyada alan olarak da insanlar çok farklı yerlere yerleşmişlerdir. Bu sebeple de birçok eşyanın bir yerden başka bir yere taşınması gerekmektedir. Bazen evler, bazen işyerleri, bazen otomobiller, bazen gıdalar bir yerden başka bir yere taşınması gereken ürünlerdir. Gıda taşımacılık ise bu alanlar arasında en çok hassasiyet gerektiren bölümdür. Gerek raf ömürleri gerek ise gıdaların saklama koşulları taşımacılık alanında hassasiyet gösterilmesi gerektiğinin en önemli göstergesidir. Bu sebeple gıda taşımacılığı yapmak isteyen kimseler bu iş ile ilgili yeterli donanıma ve bilgiye sahip olan firmalar ile anlaşarak bu işlemi yaptırmalıdır. Firmamız gıda taşımacılığı alanında tüm donanımlara sahip ve tecrübeli bir firmadır.

Hangi Tür Gıdalar Taşınıyor

Gıda taşımacılık işlemi yapılırken farklı özellikler ve donanımlar kullanılmalıdır. Burada teknolojinin etkisi de büyüktür. Gıda endüstrisi çok kapsamlı bir alandır. Ve gıda taşımacılığı yapılırken bazı kanun ve kurallara uyularak bu taşımacılığın yapılması gerekmektedir. Yani gıda taşımacılığı yapılırken bazı prosedürlerin tam manası ile uygulanması gerekmektedir. Bu sebeplerle seçilecek olan nakliye firmasının tüm bu ayrıntılara hâkim bir firma olması gerekmektedir. Firmamız, thermo taşımacılık, gıda kimyasalları taşımacılığı, hazır gıda taşımacılığı, kuru gıda taşımacılığı, dondurulmuş gıda taşımacılığı gibi bütün hizmetleri sunabilecek bir kapasiteye sahiptir.

Gıda Taşımacılıkları

Dondurulmuş gıdaların taşınması için uygulanabilecek yöntemler arasında frigorifik nakliye araçlarını kullanmaktayız. Buradaki dikkat edilmesi gereken husus dondurulmuş gıdaların herhangi bir kayba uğramadan ulaşılması gereken yere iletilmesini sağlamaktır. Diğer bir gıda taşımacılık yöntemi ise frigo taşımacılıktır. Frigo taşımacılık soğuk hava deposu donanımlarına sahip araçlar ile yapılan taşımacılıklara verilen isimlerdir. Bunun dışında raf ömrü kısa olan ürünler de yine frigo taşımacılıktan yardım alarak taşınmaktadır. Diğer bir taşıma yöntemi thermo taşımacılıktır. En ufak bir sıcaklık değişiminden zarar görebilecek hassas ürünlerin taşınması için bu yöntem kullanılmaktadır. Hazır ve kuru gıdaların taşınması için de ayrı yöntemler uygulanmaktadır. Burada önemli olan bu gıdaların herhangi birinin nem veya ıslaklıkla yüz yüze gelmemesidir. Bunun dışında tüm gıdaların taşınabileceği derece aralığı da oldukça önem taşımaktadır. Firmamız aramış olduğunuz tüm ayrıntılara dikkat ederek gıdaları bir yerden başka bir yere hiçbir zarar görmeden taşıma güvencesi vermektedir.

Şubat 10, 2020
BLOG

Dikkat taklit ediliyoruz.
Markamız emek hırsızları tarafından taklit edilmektedir.

Dikkat Taklit EdiliyoruzGerçek Çolakoğlu Nakliyat
+