KASTAMONU ASKILI TEKSTİL TAŞIMACILIĞI

Nakliye ya da lojistik dendiğinde son dönemde akla gelen sistemlerden biri de askılı tekstil taşımacılığı olmakta. Özellikle tekstil sektöründeki hareketlilik bu alanda ciddi bir arz oluşturmakta. Lojistik firması ya da bu konuda donanımlı bir personel kadrosu oluşturmaktansa alanında profesyonel bir firma ile çalışmayı tercih eden tekstil işletmelerinin sayısı her geçen gün artmakta. Kastamonu askılı tekstil taşımacılığı ile birlikte tüm Türkiye genelinde tekstil ürünlerinin güvenli ve emniyetli taşınmasında ilk seçenek Çolakoğlu Nakliyat olmaktadır. Yarım asrı geride bırakan nakliye sektöründe her alanda ayrıcalığını ve farklılığını kanıtlayan firma, askılı tekstil taşımacılığında da iddiasını sürdürebilmekte.

Kastamonu Askılı Tekstil Taşımacılığı Lojistik Alt Yapısı

Askılı tekstil taşımacılığı, tekstil şirketleri tarafından talep edilen bir hizmettir. Sektörün ihtiyacı olan hammadde, iplik ve kumaş gibi ürünlerin güvenli taşınmasında hizmet talep edilmekte. Hammaddenin yanı sıra tekstil fabrikalarında üretilen her türlü tekstil ürününün zarar görmeden emniyetli bir şekilde taşınması lojistik firmalarının altyapısı ile mümkün olmaktadır. Bu alanda kendini geliştirmiş bir ekibe ve sistem için gerekli donanıma sahip araç filosuna sahip olan nakliye firmalarının sayısı artmaya devam etmekte.

Titiz Hizmet Anlayışı

Tüm yıl süren tekstil üretimine paralel olarak askılı tekstil taşımacılığı da yılın 12 ayı devam eden bir hizmet şeklidir. Üretimin başladığı andan bittiği ana kadar geçen süreçte gerekli olan tüm hammaddeler güvenli bir şekilde tekstil fabrikalarına ulaştırılır. Tekstil fabrikalarında ürün haline gelen bu hammaddeler nihai tüketiciye ulaştığı ana kadar yine nakliye firmalarının emeği ile sonlanır. Taşıması oldukça hassas olan tekstil ürünlerinde en sık karşılaşılan sorun, ürünlerin hasar görmesidir. Tekstil ürünlerinin hasar görmesi, renklerinin solması, kokması ve ütüsünün bozulması şeklinde yaşanır.

Kastamonu Askılı Tekstil Taşımacılığı İçin Özel Tasarım Araçlar

Kullanılan hammaddeden kaynaklı olarak uzun süre ambalajlı ya da paketli bekleyen ürün kokmaktadır. Bundan dolayı Kastamonu askılı tekstil taşımacılığı için kullanılan araçlarda havalandırma sisteminin olmasına dikkat edilmeli. Havalandırma sistemi ile beraber araç filosunda yedek paketleme ve ambalajların da bulunması gereklidir. Bir endüstri ürünü olan tekstil hammadde ve ürünleri, farklı boyutlarda ve farklı ağırlıklarda olabilmekte. Bunun için taşınmasında gerekli altyapıya sahip olarak tasarlanan araçların olması gerekir. Bu araçların içerisinde yer alan askı sistemleri, portatif olabildiği gibi gerekli olması durumunda ürünün sabitlenmesi de mümkün olmalı.


Kastamonu Askılı Tekstil Taşımacılığı İçin Uygun Araç ve Profesyonel Kadro

Askılı tekstil taşımacılığında başarının sırrı uygun araç ve profesyonel bir kadrodan geçer. Taşıma araçlarındaki askı sistemlerinden yedek paketlemelere. Taşınacak ürünün yönteminden, hasar görmemesine kadar her konuda deneyimli ekip yer almalı. Askılı sistem ile taşımalar özel donanımlar ile tasarlanan askılı kamyon ya da askılı tır gibi araçlar ile gerçekleştirilmelidir.

Sigorta Kapsamında Nakliye İşlemleri

Bu araçların içerisinde ürünler depolarda olduğu gibi askılı bir şekilde taşınmaktadır. Kastamonu askılı tekstil taşımacılığı sisteminde ürün; tozlanma, lekelenme ve dış etkenlerden korunarak alıcıya teslim edilir. Hem hijyenik şartların oluşması hem de ürünün zarar görmemesi için lojistik firması güneş ışığı ile temastan kaçınır. Ayrıca ürünün deformasyona uğramaması için gerekli olan sıcaklık değerini sabit bir halde tutar. Tüm bu şartları taşıyan özel araçlar ile gerçekleşen nakliye işlemlerinin tamamı sigorta kapsamındadır. Araçların tamamı içerisindeki askı sistemleri ile birlikte paslanmaz çelikten donatılmış durumdadır.

Hasarsız Taşıma Garantisi

Ürünlerin zarar görmemesi için gereken tüm koşulların sağlandığı nakliye işleminde yapılan sigorta ile birlikte ürün korunma altına alınır. Özel ve toz geçirmez bölümlerde koliler halinde taşınan ürünler, kırışmadan son noktaya kadar taşınır. Hasarsız nakliye garantisi, işini çok iyi bilen profesyonel bir kadro ile birlikte taşınan malın değerine göre sigortalama işlemleri yapılır. Amaç, yüzde 100 müşteri memnuniyetini kazanmaktır. Tekstil ürünleri için özel olarak tasarlanan araçlar sayesinde Kastamonu askılı tekstil taşımacılığı gerçekleştirilmektedir.

Sektörde 60 Yıllık Tecrübe

Şehir içi ve şehirlerarası nakliye işlemlerinde yaklaşık 60 yıldır sektörde kendini kanıtlayan Çolakoğlu Nakliyat, askılı tekstil taşımacılığında da hizmetleri ile farklılığını ortaya koymaktadır. Deneyim ve tecrübesi ile başarı çizgisini her gün biraz daha yükselten firma, özellikle lojistik sektöründe attığı adımlar ile dikkat çekmekte. Kastamonu askılı tekstil taşımacılığı ile birlikte tekstil sektörünün tüm beklentilerine yanıt veren bir sisteme sahip. Yüzde 100 müşteri memnuniyetini hizmet politikası olarak belirleyen firma, titizliği ve alanındaki tecrübesi ile sektörün öncü kuruluşları arasında ilk sırada yerini almakta.

Ayrıcalıklı Hizmet Kalitesi

Askılı tekstil taşımacılığı için kullanılan araçların buna uygun ve belli özelliklere sahip olması önemlidir. Diğer nakliye araçlarından çok daha farklı bir sisteme sahip olan bu araçlarda tekstil ürünlerinin kolaylıkla taşınabilmesi için tüm detaylar dikkate alınır. Tekstil sektörünün hızla büyüdüğü ülkemizde bu alanda artan nakliye firmaları arasında en iyiler içinde olmayı başaran Çolakoğlu Nakliyat, sektörün isteklerini karşılamaktadır. Firma hizmet kalitesi, ayrıcalıkları ve uygun maliyetleri ile sektörde önemli bir yer edinmiş durumdadır.

Ekim 08, 2020
BLOG

Dikkat taklit ediliyoruz.
Markamız emek hırsızları tarafından taklit edilmektedir.

Dikkat Taklit EdiliyoruzGerçek Çolakoğlu Nakliyat
+