Duyuru: Kendilerini Gerçek Çolakoğlu Nakliyat gibi tanıtan şahısların bizler hakkında karalama yazılarını noter tasdikli hale getirip mahkemeye sunuyoruz.

Örnek: Bu şahıslardan, 1990 yılına ait evrak (taşıma sözleşmesi, vergi levhası veya resim) istemenizi rica ederiz. Yalan ve iftira dolu yazılarının da sahtekarlık boyutunda olduğunu anlayacaksınız. Çünkü hiç bir veri gösteremeyeceklerdir.
Bu şahıslar daha öncede marka hırsızlıklarından çok defa sicil kayıtları mevcuttur.
Babadan oğula sahtekarlıkta bir numaradırlar.

Dikkat Edelim Madur Olmayın!

Aşağıda örnek evraklarla anlattık.

Gerçek Çolakoğlu Nakliyat

Sahte Siteleri Beraber Tanıyalım

Önemli UyarıGerçek Çolakoğlu Nakliyat olarak bizler avrupa yakasına konuşlanmış aile firmasıyız, anadolu yakasında şubemiz bulunmamaktadır.

Bu işe gönül vermiş babadan oğula mantığı ile sürdüren emanetcileriz, 1.kuşak 1925 giresun doğumlu merhum izet oğlu mustafa çolakoğlu 1934 soy adı kanunun’dan bu güne çolakoğlu’ismini marka haline getirmişlerdir.

 

Malum sebeplerden ötürü bu bilgileri sizlerle paylaşmak ihtiyacı duyuyoruz.

Türkiyede taşıma sektörü serbest meslek statüsüne girdiği için çok fazla gerçeklik aranmıyor daha doğrusu hobi haline getirilen bu meslek günümüzde çok sayıda firma görünümlü şahıslar tarafından markaları taklit etmenin vermiş olduğu rahatlıkla bir çok alan adı altında sizlere ulaşabiliyorlar.

Örneklendiricek olursak türkiyede uzun yıllar hizmet vermiş tuzcuoğlu, hayrioğlu ve çolakoğlu markasını farklı domain adresleri ile sanki Şişli veya Kadıköy’de büroları varmışcasına hizmet almak isteyen siz değerli insanları aldatıp haksız kazanç elde etmeye devam ediyorlar.

1996 yılı başlayan hukuki mücadelemiz 24 yıldır sorusuna abiane tabirle bir bitmediniz demek, istem dışı gülümsemek bizi üzse de, malum Türkiye’de adaletin çok hızlı teccelli etmiyor olması ve biri bitti derken birinin başlıyor olması.

Sizlerden isteğimiz;

Bu haksız kazanç ve bir nevi hırsızlık yapan şahıslardan uzak durmanız, bunu affınıza sığınarak söylemek isterim suça istemeyerek de olsa ortak olmamanız, düşünmeden geçemiyoruz, bu kadar ayyuk bir sahtekarlığa baş koyan kişiler evde neler yapmazlar sorusunu akıllara getiriyor allah korusun diyoruz.

Kurumsal kimliği gerçek olduğunu anlamak ve hataya düşmemek için telefon numaralarını Türk Telekom bilinmeyen numaralar 11818 – 11880 den doğrulatmanız, Ticaret Odasından sorgulamanız, şirket adına kayıtlı ise doğru adrestesiniz demeği söylemeden geçemiyoruz, gerçi bununla ilgili bildirimleri gerek internet sitemizde gerekse tüm sosyal ağlarda paylaşıyoruz.

Tavsiyem taşınma sonrası yapmış olduğu transferin yazılı ve kaşeli arkasında olan kurum ve kuruluşlarla ve T.C. Vergi Dairesi yetkisinde fatura (KDV) kesen firmalarla çalışmanız.

 

Sahte ve Gerçek Çolakoğlu Nakliyat ‘ı Taklit Eden Web Sitelerinin Listesi

colakoglunakliyat-com

colakoglunakliye-com

colakoglunakliye-com-tr

colakogluesyadepolama-com

 

 

Gerçek Çolakoğlu Nakliyat ’ı Tanıyalım

Bu haksız kazanç ve bir nevi hırsızlık yapan şahıslardan uzak durmanız, bunu affınıza sığınarak söylemek isterim suça istemeyerek de olsa ortak olmamanız, düşünmeden geçemiyorum bu kadar ayyuk bir sahtekarlığa baş koyan kişiler evde neler yapmazlar sorusunu akıllara getiriyor allah korusun diyorum.

 

SSL Sertifikası (Firma Ünvanına Dikkat Edelim)

Aşağıdaki adres çubuğu ekran görüntüsünde firmamızın ünvanı yer almaktadır. İTO bilgi bankasından sorguladığında sadece bir tane “Çolakoğlu Nakliyat” firması görebilirsiniz. Kırmızı alanla işaretlediğimiz firma ünvanımızı, ancak firma sahipleri kullanabilir.

Masaüstü bilgisayardan bakanlar için sol üst köşede yer alan adres çubuğunda görebilirler.

Mobil cihazlardan bakanlar adres çubuğunu tamamen kapladığını göreceklerdir.

 

İstanbul Ticaret Odası

Öncelikle İTO’nun web sitesine giriş yapın

Daha sonra üst menünün başında yer alan “Bilgi Bankası” linkine tıklayın. Ve aşağıdaki adımları izleyin:

Firma Bilgileri -> Sicil Kayıtları -> Ticaret Ünvanına Göre Arama

Karşınıza aşağıdaki ekran görüntüsünü aldığımız arama konsolu çıkacaktır.

Firma Bilgileri

Ticaret ünvanına “Çolakoğlu Nakliyat” yazın, resim doğrulaması yapın ve ara butonuna tıklayın.

Sonuçlar aşağıdaki gibidir:

Sicil Kayıtları

Evet bir sahte firmayıda burada göreceksiniz fakat en önemlisi içine girip, kontrol ettiğinizde:

Kanun gereği üyeliği askıya alınmıştır!
Karar tarihi: 29/01/2016

olarak kolayca görebilirsiniz. Ekran görüntüsü hemen aşağıda yer alıyor:

Firma Detay

 

Belgelerle Gerçek Çolakoğlu Nakliyat

Belgelerle Çolakoğlu Nakliyat firmamızı daha iyi tanıyabilirsiniz. Şirketimizin özel alanlarını karartmak zorundayız. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Aşağıda bulunan belgelerimiz arasında Faaliyet Belgesi, Vergi Levhası, TPE Marka Tescil Belgesi, T.C. Ulaşım Bakanlığı, Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü Belgeleri,

ve en önemlisi:

Evden Eve Nakliyat sektöründe 61 yıllık firma olduğumuzu gösteren ve kimseye verilmeyen İstanbul Ticaret Odası 19. Dönem Oda Meclisi Divanı ve Yönetim Kurulu’nın takdim belgesini arz ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir