NAKLİYE HİZMETİNDE EŞYALARI KİM PAKETLEYECEK?

Türkiye’de oldukça geniş bir sektör olan nakliye sektörü küçük – büyük pek çok firma barındırmaktadır. Hem kaliteli hizmet sunan hem de uzun yıllardır sektörde olan Çolakoğlu Evden Eve Nakliyat firması olarak 1959 yılından beri İstanbul’dayız. Taşınmak isteyenlerin her defasından oldukça fazla araştırma yaptığı ve fiyatlarında sektöre ve zamana bağlı olarak değiştiğini görmek mümkün. Özellikle evden eve şehir içi nakliye hizmeti almak için çevrenizde daha önce taşınmış olan insanlardan tavsiye almalı ve bütçenize en uygun olanı tercih etmelisiniz. Ancak önemli olan kısım tabi ki ucuz olanı değil size en uygun olanı seçmenizdir. Hem rahat taşınabilmek için hem de yeni evinizde huzurla yerleşebilmek için eşyalarınızın zarar görmeden rahat ve doğru şekilde taşınması en önemli olandır. Zaten işini profesyonel yapan evden eve nakliyat firmaları da size buna göre fiyat vereceklerdir.

Paketleme ve taşıma konusunda en detaylı bilgiyi almanız gerekir. Nakliye işin firmaları aradığınız zaman evinize gelen yetkili ile tüm detayları görüşmelisiniz. Mesela eşyalarınızı kim paketleyecek? Siz mi paketleyeceksiniz yoksa nakliye firması çalışanları mı? Çünkü bu konu fiyatı da etkilemektedir. Genellikle evden eve nakliye firmalarının tercih edilme sebebi tüm eşyaların nakliye firması tarafından paketlenmesidir. Bu hem daha sağlıklı bir yöntemdir hem de nakliye firmaları kendileri paketledikleri zaman taşıma konusunda tek sorumlu oluyorlar. Eğer siz paketleme yapar ve onlardan taşımalarını isterseniz kesinlikle taşınma sırasında kamyon içerisinde meydana gelebilecek kazalar sonucundaki kırılmalardan sorumlu olmazlar. Çünkü evden eve nakliyeciliğin en temel kuralı; kendileri paketler ve hasar görmeyecek şekilde paketleri kamyonlarına yerleştirirler. Tabi ki siz paketlediğiniz zaman da eşyalarınıza özen göstereceklerdir ancak yanlış paketlemelere bağlı olarak yaşanabilecek kırılmalardan asla ve asla sorumlu olmazlar. Zaten görüşmeye geldikleri zamanda bunu size söylemeleri gerekir.

Her şeyden önce eşyalarınızın güvenliğine dikkat etmelisiniz. Zaten zahmetli ve yorucu bir iş olan taşınma asla ve asla eziyete dönüşmemelidir. Anlaşacağınız nakliye firması size yardımcı olmalı ve profesyonelce hizmetini sunmalıdır. Bunun için personel sayısından, paketleme yöntemine kadar her detayı taşınma başlamadan yani anlaşma sağlanmadan önce konuşmalısınız. Tabi ki siz kendinize özel eşyalarınızı paketleyebilir hatta taşınmadan önce yeni evinize götürebilirsiniz. Bu durum zaten nakliye firmasını bağlamaz. Ancak özellikle paketlediğiniz ve sizin taşıyamayacağınız birkaç özel eşyanız konusunda da nakliye firmasına önceden bilgi vermelisiniz. Akis takdirde yaşanabilecek olan bazı hasarlar meydana gelebilir. Tercihlerinizi kesinlikle iyi araştırma yaptıktan sonra bir kere daha değerlendirmeli ve kararınızı öyle vermelisiniz. Dilerseniz nakliye firmasından hem paketleme dahil hem de paketleme hariç taşımacılık hizmeti için fiyat teklifi isteyebilir, gerekirse bütçenize göre en uygun olacak şekilde teklifleri değerlendirebilirsiniz. Tamamen sizin bütçeniz ve ihtiyacınız ile ilgili bir durumdur bu.

Hali hazırda paketlenmiş olan ve taşınmayı bekleyen eşyalarınız için ise sadece nakliye ve personel ücreti ödeyebilirsiniz. Zaten taşınmayı bekleyen eşyalarınız varsa ve siz sadece taşıma konusunda destek alacaksanız tabi ki nakliye firması ile bu konuda detaylıca görüşmeli ve isteklerinizi açık açık belirtmelisiniz. Size her türlü hizmeti sunacak olan evden eve nakliye firmaları arasında yer alan Çolakoğlu Nakliyat olarak; şehir içi evden eve nakliye, şehirlerarası evden eve nakliye, ofis taşımacılığı, parsiyel taşımacılık, depolama, sanat eseri taşımacılığı ve askılı tekstil taşımacılığı hizmeti de sunmaktayız. Yani her tür ihtiyacınıza karşılık olarak bize ulaşabilir ve dilediğiniz hizmet için fiyat teklifi alabilirsiniz.

Aralık 04, 2018
BLOG

Dikkat taklit ediliyoruz.
Markamız emek hırsızları tarafından taklit edilmektedir.

Dikkat Taklit EdiliyoruzGerçek Çolakoğlu Nakliyat
+