Taşınırken bardaklar nasıl paketlenmeli?

Evden eve nakliye istanbul konusunda pek çok detayı sizinle paylaşmaya devam ediyoruz. Taşınacak olan herkesin bilmesi gereken detaylardan biride tabi ki bardakların taşınma sırasında nasıl paketlenmesi gerektiğidir. Hem güvenli hem de hasarsız bir taşınma istiyorsanız, bardaklarınızın nasıl paketlenmesi gerektiğini de bilmelisiniz. Özellikle kendiniz paketleme işlemini yapacaksanız ve kırılacak eşyalarınızın zarar görmesini istemiyorsanız mutlaka bunlara dikkat etmelisiniz. İşinde profesyonel ve güvenilir bir nakliye firması tercih ederek işe başlayabilirsiniz. Bunun için 1959 yılından bu yana nakliye sektöründe öncü firmalar arasında olan Çolakoğlu Evden Eve Nakliye şirketi olarak buradayız. Yeterli personel sayısı, kaliteli hizmeti ve profesyonel taşıma teknikleri ile hizmet sunmaktayız.

Taşınırken bardaklarınızı nasıl paketlemeniz gerektiğini biliyor musunuz? En çok sıkıntı yaşanan detayların başında paketleme hataları gelmektedir. Çünkü bu işi profesyonelce yapmak ve taşınma işlemini en sorunsuz halde gerçekleştirmek gerekir. Hem sizin sıkıntı yaşamamanız hem de nakliye firmasının sorun yaşamaması için kesinlikle paketleme işlemini işin ustalarına bırakmanızı tavsiye ederiz. Doğru paketleme yöntemleri taşınan eşyaların zarar görmeyeceğini siz de bilmelisiniz. Çünkü işini iyi yapan, eşyalara gerekli özeni gösteren ve yeterli personel sayısı ile taşınma işlemini yapan Çolakoğlu Evden Eve Nakliyat şirketi olarak size en iyi hizmeti sunmaya hazırız.

Evinizi taşımaya karar verdiğiniz zaman pek çok nakliye firmasından eş zamanlı olarak fiyat teklifi almalısınız. Asansörlü taşıma ya da normal taşıma tekniklerinden hangisine uygun olup olmadığına karar vereceğiniz ve evinizdeki tüm detayları incelemek için gelecek olan firma yetkilisi ile görüşme yapacağınız zaman her şeyi konuşmalısınız. Paketlemeden, taşıma işlemini yapacak olan personel sayısına kadar her şeyi mutlaka bilmelisiniz. Çünkü evden eve nakliyat konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli iki konudur. İşini iyi yapan ve bu işte profesyonel olarak hizmet sunan firmalar arasından tercihlerinizi yapmanızda fayda vardır. Özellikle kırılacak eşya konusunda sorun yaşamamak için paketleme tekniklerine dikkat edilmelidir. Eğer paketleme işlemini kendiniz yapacaksanız, nakliye firması taşıma sırasında oluşabilecek hasardan sorumlu olmaz. Çünkü iyi bir paketleme yöntemi ile paketlenmeyen cam eşyaların kırılması kaçınılmaz olabilir.

Bardak, tabak, kristal ya da diğer değerli kırılacak ürünlerinizin paketlemesi kendiniz yaptıysanız mutlaka nakliye firmasına bilgi vermelisiniz. Çünkü firma buna göre önlem almalı ve hazırlık yapmalıdır. Ancak her türlü kırılacak eşyayı evden eve nakliye firması paketleyecek ve taşıyacak ise kesinlikle bu konu hakkında da bilgilendirmelisiniz. Bardak paketleme işlemini kendiniz yapacaksanız; bardaklarınızın içine değil dışında koruyucu kağıt sarmalısınız. Genellikle en çok yapılan hata budur. Bardakların içine doldurulan kağıtların çok bir şey ifade etmediğini bilmelisiniz. Asıl önemli olan kısmı tabi ki dış kısmıdır. Bardaklarınızın hiç bir yeri açıkta kalmayacak şekilde sarmalısınız. Açılmamasına dikkat etmeli ve bu şekilde de kutulara güvenle yerleştirmelisiniz. Her katın arasına bir koruyucu kağıt koymalısınız. Paketleme kağıtlarını fazla kullanmalı ve böylece oluşabilecek hasarı önlemelisiniz. Ayrıca kutuların içine yerleştirme işlemini yapmadan önce en alt kısmına mutlaka kalın bir şeyler koymalısınız. Kağıtları küçük top halinde yapıp koruyucu bir yastık görevi görmelerini sağlayabilirsiniz. Yoksa zemin ile ilk temasta bardaklarınız zarar görebilir. En azından en alt taraftakiler kırılma riski ile karşı karşıya kalabilir.

Her işin bir uzmanı olduğuna göre; bardak paketlemenin, güvenle taşımanın, kırılacak diğer eşyalarınızı paketlemenin de bir uzmanlık gerektiğini bilmelisiniz. Bunun için evden eve nakliyat konusunda size tam hizmet sunacak olan Çolakoğlu Evden Eve Nakliyat şirketi olarak hizmetinizdeyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir