Kırılacak Eşyalar Nasıl Paketlenir?

Bilindiği üzere taşınma işi oldukça zahmetli, zaman alan ve külfetli bir iştir. Hele ki bunu hiçbir destek almaksızın kendi başınıza yapmaya çalışıyorsanız işler bazen çığrından çıkabilir. Hem taşınılacak zamanın kısıtlı oluşu hem de taşınacak eşyalar için gerekli insan gücünün olmayışı bu işleri daha da zorlaştırmaktadır. Bu nedenle genellikle taşınma sürecinde hem bireyler hem de kurumlar profesyonel destek alarak bu alanda faaliyet gösteren şirketlerden hizmet satın almaktadır. Çolakoğlu Nakliyat olarak biz de yarım yüz yılı aşkın bir süredir taşımacılık alanında aktif çalışmaları olan, köklü ve başarılı nakliye şirketleri arasında adımızdan sıklıkla söz ettirmekteyiz.

Geniş ve uzman kadromuz, büyük araç filomuz, teknolojik taşıma teçhizatlarımız, K1 ve K3 yetki belgelerimiz ile nakliye alanında kendimizi öncü konuma getirmeyi başarmış olmanın vermiş olduğu haklı gurur ile taşıma çalışmalarımıza hız kesmeksizin devam etmekteyiz. Taşınacak alana gelerek önce bir ekspertiz çalışması gerçekleştirmekte ve taşıma planı oluşturmaktayız. Daha sonra istenilen zaman zarfında, istenilen şekilde ve istenilen yere taşıma işlemini gerçekleştirmekteyiz.

Taşınma Esnasında Dikkat Edilecek Unsurlar

İster ev ister iş yeri ister sergi alanı isterse fuar olsun tüm taşıma işlemlerinde birincil önceliğimiz müşterilerimizi memnun etmektir. Bu memnuniyetin yolu da taşınacak eşyaların hiçbirinin zarar görmemesinden geçmektedir. Özellikle taşınması güç, ağır ve kırılma potansiyeli olan eşyaların taşınması oldukça zor bir eylemdir. Bu noktada muhakkak işi bilen, bu alanda eğitim almış ve daha önce taşıma deneyimi olan kişilerden ya da ekiplerden destek alınmalıdır. Bu dönemde yapılacak masrafların minimum düzeyde tutulabilmesi için genellikle insanlar bu işi kendi aralarında yardımlaşarak gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki bilmeden yapılacak en ufak bir hata hem taşıma işini yapan kişilerin sağlığına zarar verebilir hem de maddi olarak da manevi olarak da çok değerli bir eşyanın zayi olmasına yol açabilir.

Özellikle kırılacak eşyalar nasıl paketlenir diye düşünen kişiler için bu noktada hizmet satın alma yoluna gitmeleri önerilmektedir. Çünkü kırılacak eşyaların zarar görmesi maddi açıdan olduğu kadar taşıma işini yapan kişilerin zarar görmesine de neden olabilmektedir. Kırılacak eşyaların paketlenmesinde çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Bunlar;

  • Kırılacak eşyaların kalın kağıtlara sarılması
  • Kırılacak eşyaların havalı naylonlarla çevrelenmesi
  • Kırılacak eşyaların kalın kumaş ile korunması

şeklinde sıralanabilir. Özellikle çok sayıda kırılacak eşyanın bir arada taşınması durumu söz konusu ise bu eşyaların arasına kalın karton ve mukavvaların yerleştirilmesi de ayrıca dikkat edilmesi gereken bir husustur. Tabii ki en önemli nokta ise kırılacak eşyaların yerleştirildiği kolilerin dayanıklı ve sağlam koliler olmasıdır. Bu kolilerde oluşabilecek en ufak bir genişleme ya da yırtılma o kolideki tüm ürünlerin etrafa dağılarak kırılmasına sebep olabilmektedir.

Kırılacak Eşyaların Taşınmasının Fiyatlandırılması

Her nakliyat işlemi kendi özelindeki kriterlere bağlı olarak fiyatlandırılmaktadır. Bu fiyatlamayı etkileyen çok sayıda faktör bulunmaktadır. Bu faktörleri taşınacak oda sayısı, taşıma işini gerçekleştirecek personel sayısı, taşınacak yerin ve nakliye alanının bulunduğu kat, taşıma esnasında kullanılacak teçhizatın türü, nakliye aracının tipi, iki yer arasındaki mesafe, ambalajlama ve paketleme yöntemi gibi kıstaslar olarak sıralayabiliriz. Bu kriterlerin net bir şekilde belirlenmesinin ardından müşterilerimize en uygun ve düşük maliyetli fiyat teklifini sunmakta ve bu doğrultuda nakliye planlamasına geçmekteyiz. Özellikle kırılacak eşyaların çok olduğu alanlarda yapılacak paketleme ve ambalajlama masrafı çok önemlidir. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak ve görüşme sağlamak için bize 7/24 tüm kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir