NAKLİYAT HİZMETİNDE SÖZLEŞMENİN ÖNEMİ

Nakliye işlemi çok uzun zaman alan ve oldukça dikkat gerektiren bir eylemler bütünüdür. Yapılacak en ufak bir hatada hem maddi hem de manevi bağlamda iki tarafın da zarar görebileceği nakliye işinde bu minimize etmek için işlem öncesi bir sözleşme hazırlanmaktadır. Bu sözleşme, proaktif bir yaklaşımla hazırlanarak yaşanma ihtimali olan tüm aksilikleri önceden belirleyip olumsuz bir gelişme olması durumunda hem hizmet alan hem de hizmet veren tarafı güvence altına almayı hedeflemektedir. Ancak bu sayede taraflar karşılaştıkları olumsuz bir durum karşısında haklarını aramak ve savunmak için yasal yollara müracaat edebilmektedir. Nihayetinde yapılacak olan işin sözlü bir şekilde ifade edilerek mutabakata varılmış olması o işin çok da profesyonel bir çerçevede gerçekleşmediğini göstermektedir.

Nakliye hizmetinde sözleşmenin önemi oldukça büyüktür ve bu nedenle taraflar arasında sözlü anlaşmaya varılmasının hemen akabinde vakit kaybetmeden sözleşmenin imzalanması ve birer nüshanın her iki tarafa da temin edilmesi gerekmektedir. İlk işlem olarak taşınacak alanı incelemeye gelen ve eksper işlemlerini gerçekleştiren personelin iş akışını ve yöntemini belirlemesi gerekmektedi. Bu doğrultuda taşınacak eşya miktarı, taşınacak yerin büyüklüğü ve yüksekliği, taşınma esnasında yapılacak ambalajlama işlemleri, nakliye için kullanılacak aracın türü ve taşınma esnasında kaç kişinin görev alacağı gibi kriterler bu incelemenin sonunda netlik kazanmalıdır. Bu doğrultuda hizmet veren tarafın sunduğu rapora hizmet alan taraf onay verdiği anda tüm bu kriterlerin açıkça belirtildiği bir sözleşme hazırlanmalıdır. Bu sözleşme içerisinde muhakkak taşınma sürecinde yaşanabilecek kayıpların gerçekleşmesi durumunda tarafların ne gibi cezai yaptırımlar ile karşılaşacağı da açıkça belirtilmelidir.

Çolakoğlu Nakliyat Personel Güvenirliği

Nakliye sektöründe öncü bir konumda yer alan ve çok uzun yıllardır bu alandaki çalışmalarını başarılı bir şekilde sürdürmekte olan şirketimiz Çolakoğlu Nakliyat, müşteri memnuniyetini sağlamak ve “sıfır hasar” anlayışı ile hizmetlerine devam etmek için hizmet öncesi sözleşmelerini mutlaka hazırlamakta ve müşterilerinin onayına sunmaktadır. Burada hedeflenen nokta hem kendi personelinin güvenirliğine vurgu yapmak hem de müşterinin güvenini kazanarak yapılacak olan işi güvence altına almaktır.

İster ev ister ofis isterse fabrika olsun taşınmaya değer gören her bir materyal değerlidir. Biz bu değeri yalnızca maddiyat ile ölçümlememekteyiz. Belki de taşınacak en ufak bir çerçevenin bile müşterimiz için dünyalara bedel olduğunun bilincinde olarak hareket etmekte ve bu nedenle taşıma stratejimizi detaylı bir şekilde sözleşmemizde alenen dile getirmekteyiz. Bu sayede hem alanında uzman olan personellerimize olan güvenimizi göstermekte hem de müşterilerimizi güvence altına almaktayız.

Çolakoğlu Nakliyat Hizmet Kalitesi

Hizmet satın alma işlemini gerçekleştiren müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak için hizmet kalitemizi maksimum seviyede tutmak bizim için oldukça önemlidir. Bu nedenle taşıma işlemlerimizde son model araçlar kullanmakta, en yeni teknolojilerden destek almakta ve en profesyonel isimlerle ortak çalışmalar yürütmekteyiz. Sahip olduğumuz K1 ve K3 gibi yetki belgeleri ile sunduğumuz işin ciddiyetini karşı tarafa da gösterdiğimiz bu alanda birinci sınıf bir kalitede hizmet vermemiz sayesinde yarım yüz yılı aşkın bir süredir nakliye sektöründe akla gelen ilk isim olmayı başarmaktayız. Adımızı ve logomuzu kullanarak oluşturulan sahte firmaların varlığı dahi ne denli taklit edilmeye çalıştığımızın göstergesidir. Bu durumun varlığından ötürü nakliye hizmeti alacak olan herkese bu anlamda dikkatli olmaları gerektiğini hatırlatmak isteriz. Çolakoğlu Nakliyat olarak bize 7 gün 24 saat tüm iletişim kanalları üzerinden ulaşabilir ve sosyal medya ağları üzerinden bizi takip edebilirsiniz.

Mart 20, 2019
HABERLER

Dikkat taklit ediliyoruz.
Markamız emek hırsızları tarafından taklit edilmektedir.

Dikkat Taklit EdiliyoruzGerçek Çolakoğlu Nakliyat
+