Taşınırken Ev Nasıl Toplanır?

Evden eve taşımacılık planlıyorsanız ve artık ufak tefek toparlanmaya başladıysanız size birkaç tavsiyemiz olacak. Türkiye’de insanlar ortalama 5 yılda bir taşınıyor. Doğal olarak zamanla tecrübe ediniliyor. Ancak bazı püf noktaları keşfetmek bazen zaman alabilir. 1959 yılından bu yana evden eve nakliye konusunda profesyonel hizmet sunan Çolakoğlu Evden Eve Nakliye firması olarak işte bu tecrübeyi daha hızlı kazanmanız için size önerilerimiz olacak.

Kıyafetler, mutfak eşyaları, değerli eşyalarınız, yatak ve uyku setleri, kitaplar ve diğer eşyalarınız olarak ayırabilirsiniz. Genellikle evde bulunan ve bölümlere ayrılması gereken eşyalar bunlardır. Mobilya ve beyaz eşyaları zaten siz paketlemeyin, nakliyeciniz paketlesin. Demontaj ve montaj işlerinin nasıl yapılması gerektiği konusunda size en iyi hizmeti sunacak olan firmayı tercih etmelisiniz. İşte bunun için araştırma yapmalı ve alacağınız fiyat tekliflerinden sonra size en uygun olanı seçmelisiniz.

Koli bulmak ya da satın almak erkenden başlamanız gereken işlemlerin başında geliyor. Çünkü sağlam koliler yapmak ve düzenli şekilde toplanmak daha rahat yerleşmenizi sağlayacaktır. Hatta bulabiliyorsanız strafor temin etmeniz de işinize çok yarayacaktır. Kırılabilecek olan eşyalarınızı da güvenceye almış olursunuz. Evinizi toplamaya gereksiz ve az kullandığınız eşyalarınızı kutulayarak başlamalısınız. Bu şekilde kullanmadığınız eşyaları da ayıklayabilir ve ihtiyacı olanlara verebilirsiniz. Evinizdeki fazlalıkları fark etmek ve bunları yeni evinize taşımamakta güzel bir temizlik yöntemi olacaktır.

Paketleme Nasıl Yapılmalı?

Eğer hala zamanınız varsa kesinlikle elinizin altında olan şeyleri sona bırakın çünkü onlar en sık kullandığınız eşyalardır. Siz taşınana kadar ihtiyacınız olacağından tekrar kolileri açmak zorunda hatta koli içlerini aramak zorunda bile kalabilirsiniz. En az kullandığınız eşyaları kolilere koyun ve mutlaka üzerlerine içinde ne olduğunu yazın. Hazırladığınız koliler mümkünse topladığınız odanın içinde kalsın ki aynı şekilde de bir arada taşınması ve yeniden yerleştirilmesi kolay olsun.

Her şeyden önce; değerli eşyalarınızı, evraklarınızı, kitaplarınızı, biblolarınızı ve süs eşyalarınızı, tablolarınızı, salon dolap içlerini, çarşaf ve tekstil ürünlerinizi, mevsimlik kıyafetlerinizi ve fazlalık ayakkabılarınızı toplamaya başlayabilirsiniz. Böylece taşınma günü geldiği zaman mutfak ve diğer ortada kalan kullandığınız eşyaları kolayca toplayıp, taşınmaya hazır hale getirebilirsiniz.

Siz ne kadar derli toplu olursanız, taşınmak o kadar kolay olacaktır. Eşyalarınızı toplamaya başladığınız zaman kesinlikle düzeni korumalı ve asla odaların eşyalarını birbirine karıştırmamalısınız. Yoksa yeni evinize yerleştirmek bir zulüm haline dönebilir. Yeni evinizde düzeni hızlıca sağlamak ve daha rahat yerleşmek için mutlaka eşyalarınızın düzenine dikkat etmelisiniz. Taşınma işlemini bir nevi temizlik ve yenilenme olarak görmelisiniz. Zaten işini iyi yapan bir nakliye firması ile anlaşırsanız, o zaman daha da rahat edeceğinizi bilmelisiniz. 1959 yılından beri evden eve nakliye hizmet sunan Çolakoğlu Evden Eve Nakliye şirketi olarak profesyonel hizmet almak isteyen müşterilerimize en iyi taşıma teknikleri ile hizmet sunmaktayız. Siz de güvenle ve en iyi şekilde yeni adresinize yerleşmek ve eşyalarınızı hasarsız şekilde taşımak isterseniz, tercihlerinizi hemen yapabilirsiniz.

Evden eve taşınmak ve bu süreci en rahat şekilde geçirmek isterseniz,1 gün içerisinde taşınma işleminizin yapılabileceğini, eşyalarınızın gayet profesyonel şekilde paketlenip taşıma kamyonuna yükleneceğini ve dilerseniz asansörlü taşımacılık hizmeti alabileceğinizi bilmelisiniz. Eğer evinizin konumu ve asansör için durumu uygun ise bu hizmet sayesinde daha rahat edeceğiniz bir taşınma süreci geçirebilirsiniz. Eğer uygun değilse yeterli personel sayımız ile işi uzmanlarına bırakmalı ve dilediğiniz gibi rahat ve sorunsuz şekilde taşınmak için bize ulaşmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir