TAŞINIRKEN EŞYALAR NASIL TOPLANIR VE PAKETLENİR?

Yeni bir ev buldunuz, bu evi beğendiniz ve sıra geldi tüm eşyalarınızı taşımaya ve yeni evinize yerleşmeye ancak evden eve nakliyat sırasında belki de en yorucu süreç tüm eşyalarınızı taşımaya hazırlamak ve ayrı ayrı paketlemektir.  Evden eve nakliyat sırasında tüm işlem basamaklarının organize edilmesi, nakliye aracının bulunması, yerleştirilmesi yeni eve tüm eşyaların nakledilmesi gibi adımların güvenle ve hızla tamamlanabilmesi için evde bulunan tüm eşyaların taşınmaya hazır olması önemlidir.

Evde bulunan büyük boyutlu mobilyalar dışında kalan eşyaların belirlenerek titizlikle kategorize edilmesi ve kullanım alanlarına göre ayrı ayrı toplanarak paketlenmesi, taşınma sürecinde hızla yeni evinizde eşyalarınızı tekrar kullanmaya başlamanız açısından önemli olduğu kadar, eşyaların zarar görmeden, kırılmadan veya ıslanmadan yeni evinize taşınmasında önemli yer tutar.

Tüm eşyaların korunabilmesi için belirli yaşam alanlarında kullandığınız eşyaları bir araya düzenli bir şekilde toplamak taşınırken hayatınızı kolaylaştırır. Örneğin kitaplarınızı kütüphaneden alarak kutuların içine yerleştirmek veya mutfak eşyalarınızı kırılacak ve kırılmayacak eşyalar olarak ayırdıktan sonra özel olarak paketleyerek kutulara yerleştirmek, eşyalarınızın nerede olduğunu unutmadan tekrar kolayca bulabilmenize ve yerleştirmenize olanak sağlar.

Taşınma sürecinde tüm eşyalarınızı hazırlarken ihtiyacınız olacak kutu, koli, poşet, paket gibi taşınma sırasında kullanacağınız araçları önceden belirlenmeli ve temin etmelisiniz. Market veya mahalle bakkalından toplanan kalitesiz ve hasarlı ufak kolilere tüm eşyalarınızı taşımayı düşünüyorsanız bu işlem sizin için çok yorucu bir o kadar da karmaşık bir hale dönüşebilir. Kendinizi yormadan ve eşyalarınızda oluşabilecek hasarlardan kaçınmak adına profesyonel bir ekip desteğine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Evinizde bulunan tüm eşya ve mobilyaların farklı bir işlevi ve malzemesi vardır, bundan dolayı her bir eşyanın farklı bir şekilde taşınmaya hazırlanması, özenle korunması ve taşınması gerekmektedir.

Beyaz eşyaların paketlenmesi ve ambalajlanması, beyaz eşyalarda oluşabilecek hasar ve çizilmelerin önüne geçtiği gibi, kırılabilecek eşyalarınızın taşınma sırasında hasar görmemesi adına kalın kağıt veya hava korumalı naylon paketlerle ambalajlanması önemlidir. Sıvı içerikli eşyaların ıslanmasını istemediğiniz eşyalardan farklı bir kutuya, kilitli poşetlerle paketleyerek yerleştirmeniz taşınma sırasında diğer eşyaların sıvıyla temasını engelleyerek korunmasını sağlayacaktır. Örneğin Hızlı bozulacak gıdaları veya açık gıda paketlerini farklı bir kutuya koyarak önceliklendirmeniz gıdaların bozulmasının önüne geçerek yeni evinizde hızla kullanabilmenizi sağlayabilir, böyle bir durumda, her paketin ağzının sıkıca bağlı olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Çerçeve, cam, lambader vb. gibi kırılabilecek eşyaların gerekli cam bölümlerinin özel olarak pat pat havalı paketlerle ambalajlanması, cam eşyalarınızın kırılmasının önüne geçerek hem oluşabilecek bir sakatlanmayı ve cam kesiğini hem de eşyanızın zarar görmesini engelleyerek güvenli bir şekilde taşınmanıza yardımcı olacaktır.

Tüm eşyalarınızı evden eve nakliyat sırasında kontrol etmeniz, taşınmaya hazırlamanız, ayrı özeliklerine göre farklı ambalaj ve paketleme sistemiyle hazırlamanız zor ve yorucu bir süreç olabilir. Bu noktada Çolakoğlu Nakliyat ekibi olarak taşınırken sizin yerinize tüm eşyalarınızı özenle paketliyor ve taşınmaya hazırlıyoruz. Taşınma sırasında ilk önce ihtiyacınız olacağını düşündüğünüz eşya, gıda ve malzemeleri farklı bir kutuya koyarak ekibimize önden sağlayacağınız bilgi doğrultusunda önceliğinizi önceliğimiz haline getirerek, nakliyat aracının içini sizin talebiniz doğrultusunda düzenliyoruz.

Çolakoğlu nakliyat ekibimiz ile eşyalarınızın cinsine, hasar görebilirliği ve kullanım önceliğine göre, firmamıza ait kutu ve kolilere yerleştiriyor, kırılabilecek eşyaları özenle havalı koruma sağlayan naylon paketlere sarıyoruz. Büyük boy beyaz eşyaların taşınmasında koruyucu örtü ve battaniye gibi kalın farklı materyaller kullanıyor ve demontajını yaparak söktüğümüz büyük boy mobilya parçalarının her birini koruyucu ambalajları ile birlikte taşınma sürecine hazırlıyoruz. Evden eve nakliyat sürecinde eşyalarınızın sistemli ve güvenli bir şekilde paketlenerek taşınmaya hazırlanması adına size en kaliteli hizmeti sunuyor, yeni teknoloji ambalaj sistemlerini her çalışma ortamımızda kullanıyor ve güvenli bir nakliyat gerçekleştiriyoruz.

Nisan 18, 2019
BLOG

Dikkat taklit ediliyoruz.
Markamız emek hırsızları tarafından taklit edilmektedir.

Dikkat Taklit EdiliyoruzGerçek Çolakoğlu Nakliyat
+