TAŞINIRKEN EV TOPLAMANIN PÜF NOKTALARI?

İstanbul evden eve nakliye ile taşınmaya karar verdiniz. Öncelikle planlı şekilde hareket etmelisiniz. Hem daha düzenli toplanmak hem de daha rahat yerleşebilmek için. Eşyalarınızı kullandıklarınız ve kullanmadıklarınız olarak ayırmalı ve her şeyden önce kullanmadığınız eşyalarınızdan kurtulmalısınız. İhtiyacı olanlara vermeli tam anlamlı ile fazlalıklardan arınmalısınız. Bu size ilk tavsiyemizdir. Ardından gelelim ev toplama aşamasına. İhtiyacınız olmayan eşyalarınızdan, kıyafetlerinizden kurtulduktan hemen sonra ayırma işlemine geçmelisiniz. Ayırma işlemi ile aslında kolay paketleme ve daha sonra kolayca yerleşme aşaması için elinizden geleni yapmış olursunuz. Çünkü dağınık toplanmak hiçbir zaman işinize yaramaz. İşte bu durumda ev toplamanın püf noktalarına girmektedir. Evinizi doğru şekilde toplamak için uymanız gereken birkaç şey var. Bunları incelemeye başlayalım.

Eşyalarınızı Gruplandırın!

Bunun yapmak oldukça önemlidir. Eşyalarınızı gruplandırmalısınız. Mesela mevsimine göre kıyafetlerinizi gruplandırmalı, ayakkabılarınızı, terliklerinizi, kırılacak ve kırılmayacak eşyalarınızı gruplandırmalı, boyutlarına göre eşyalarınızı boyutlandırmalısınız. Gerçekten derli toplu olabilmek ve kutularda ne olduğunu bilerek taşınmak sizin için faydalı olacaktır. Mutfak eşyalarınızı da gruplandırabilirsiniz. Mesela bardaklarınızı, tabaklarınız, çatal – kaşık setinizi, plastikleri, kavanozları hepsini ayrı paketleyebilir ve kutuların üzerine notlar alarak, hangi kutuda ne olduğunu yazabilirsiniz. Böylece mutfağınızı yerleştirmeye başlarken önce hangi kutuyu açacağınızı ve onu nereye yerleştireceğinizi hemen planlayabilirsiniz.

Odaların kutularını ayrı ayrı hazırlamalısınız. Çocuk odası varsa onun eşyaları ayrı paketlenmeli. Kendi odanızı ayrı paketlemelisiniz ve paketlediğiniz eşyaları mümkünse odada bırakmalısınız ki; taşınırken de herhangi bir aksilik ile karşılaşmayın. Salon için özellikle kırılacak ve kırılmayacak olan eşyalarınızı ayırmanızı tavsiye ederiz. Küçük elektronik eşyalarınızı özenle sarmalısınız. Bunun dışında kitaplarınızı ve diğer eşyalarınızı da kolayca toplayabilirsiniz.

Evinizin perdelerini mümkünse 1 gün önceden çıkarmalı ve yıkayarak takılmaya hazır hale getirilmesini tavsiye ederiz. Eğer buna zamanınız yoksa taşındığınız evde aynı işlemi takılmadan önce yapabilirsiniz. Kıyafetlerinizi kesinlikle temiz kutulara yerleştirmelisiniz. Askılı kutulardan satın alabilirsiniz. Bunun önemi büyük çünkü askılı kutulara kırışacak olan kıyafetlerinizi direkt olarak asabilirsiniz. Ancak kış mevsiminde ya da yağışlı bir günde taşınacaksanız, kutularınızı poşetlemenizi tavsiye ederiz. Böyle kıyafetlerinizde ıslanmayacaktır. Ayrıca dilerseniz valizlerinize kıyafetlerinizi yerleştirebilir ya da büyük hurçlardan da yararlanabilirsiniz. Hurç kullanımı daha uygundur çünkü kıyafetleriniz kırışmaz. Ancak valizlerde kırışabilir ama tabi ki yine de tercih edebilirsiniz.

Mutfak ve banyonuzda yer alan deterjan ve diğer kimyasalların paketlenmesi de önemli bir konudur çünkü dökülebilir, eşyalarınıza ya da nakliye firması çalışanlarına zarar verebilir. Bunun için önlem almak gerekir. Daha doğrusu bir ya da birkaç gün önceden deterjanlarınızın ağzını iyice kapatmalı, poşetlemeli ve ardından paketlemelisiniz. Böylece dökülme ya da zarar verme gibi şeyler ile karşılaşmazsınız. Eğer evinizde sökülüp takılacak avize, ahşap raf, duvar ünitesi gibi şeyler varsa bunlarında üstelerini ya da çekmece içlerini toparlamalısınız. Nakliye firmanız size demontaj ve montaj hizmeti sunacak ise tabi ki taşınmaya hazır hale getirmelisiniz. Böylece büyük eşyalarınızın demonte konusunda herhangi bir sorunu kalmayacaktır.

1959 yılından beri evden eve nakliye hizmeti veren Çolakoğlu Evden Eve Nakliye firması olarak; eğer hiçbir şekilde eşya toplamak ve paketlemek istemiyorsanız, sadece özel eşyalarınızı alarak her türlü paketleme ve taşıma işleminin tarafımızdan yapılmasını istiyorsanız, bize ulaşmanız yeterli olacaktır. Profesyonel çalışanlarımız ve organize şekilde paketleme – taşıma işlemi yaparak, sizi yeni hayatınıza taşımaya hazırız. Evden eve nakliye ya da şehirlerarası evden eve nakliye konusunda fiyat bilgisi almak için hemen bize ulaşabilirsiniz.

Kasım 26, 2018
BLOG

Dikkat taklit ediliyoruz.
Markamız emek hırsızları tarafından taklit edilmektedir.

Dikkat Taklit EdiliyoruzGerçek Çolakoğlu Nakliyat
+