TAŞINIRKEN MOBİLYALARIN DEMONTAJI NASIL YAPILIR ?

Yeni bir eve taşınmaya karar verdikten sonra fazla sayıda eşyayı nasıl taşıyacağınıza ve nasıl taşımaya hazır hale getireceğinize karar vermeniz zor olabilir. Evdeki tüm eşyaların ve mobilyaların farklı kullanım özellikleri, koruma koşulları ve taşıma gereklilikleri vardır. Bundan dolayı tüm eşyalarınızı aynı şekilde taşımanız mümkün değildir. Eşyalarınızın zarar görmemesi ve herhangi bir mobilyanın kullanılamaz hale gelmemesi adına, tüm mobilyaların farklı taşıma gerekliliklerinin gözetilerek taşınması bu noktada çok önemlidir.

Evden eve nakliyat işlemleri sırasında eşyalarınızın zarar görmemesi en önemli noktalardan biridir. Mobilyaların taşıma sırasında herhangi bir hasar almaması, kırılmaması, çizilmemesi veya ahşap mobilyaların çatlamaması için taşıma sürecine özenle hazırlanması gerekmektedir. Hem mobilyalarınızın hasar görmemesi için hem de taşıma sırasında, nakliye aracında çok fazla yer kaplamaması ve taşıma kolaylığı sağlaması için mobilyaların demontajlanarak yani sökülerek daha ufak parçalara ayrılması ve bu şekilde taşınması oldukça yararlı bir yöntemdir.

Büyük boyutlarda olan, çok fazla farklı parçası bulunan, dışa doğru açılan veya açılma özelliği bulunan kapakları olan, farklı mobilyaların tamamlayıcı parçalarının birbirinden ayrılması, mobilyaların başına gelebilecek çizilme, kırılma, çatlama gibi hasarları engellediği gibi, parçaların kolay taşınmasına yardımcı olur böylece evden eve nakliyat sürecinde tüm mobilyalarınız hasarsız ve sağlam bir şekilde yeni evinizde anında kullanıma hazır olur.

Dolap, gümüşlük, kütüphane, ranza, karyola gibi farklı ebatlarda bulunan büyük boyutlu mobilyaların, kapakları, başlıkları, camları, rafları gibi birbirinden ayrılmaya ve ayrı taşınmaya müsait parçaları demontajlama işlemi ile bu parçalar birbirinden ayrılarak taşınmalıdır. Evinizi taşıma sırasında demontaj işlemi gözünüze kolay gözükerek başlayacağınız bir iş olabilir ancak kendi başınıza yapmaya çalıştığınızda parçaların özellikle ahşap parçaların çizilmesi, cam parçaların ise kırılması ile olumsuz ve mobilya kaybıyla sonuçlanabilen bir çabaya dönüşebilir. Demontaj işlemi ile ayrılan tüm mobilya parçalarının ayrı ayrı ambalajlanması ve koruma altına alınması gerekmektedir ve bu kişisel olarak sizin için zahmetli ve oldukça maliyetli bir işe dönüşebilir.

Bunun önüne geçmek adına Çolakoğlu Nakliyat Evden Eve Nakliyat olarak olarak evden eve nakliyat sürecinde tüm demontaj ve yeniden kurulum işlemlerini size sunmakta, demontaj işleminin özel uzmanlık isteyen işçiliğini sizler için üstlenmekteyiz.

Dolap, vitrin, ranza, karyola, gümüşlük, kütüphane, sehpa vb.  aklınıza gelebilecek tüm büyük boyutlu mobilyalarda demontaj işlemini uzmanlık ve titizlikle gerçekleştirmekteyiz. Tüm mobilyaların, kapakları, ayakları, dışa doğru açılan parçaları, cam bölmeleri, ara rafları, arka kapak ve kontrplak kısımlarını mobilyanın ana gövdesinden özenle ayırmaktayız.

Evden eve nakliyat sırasında tüm büyük boyutlu mobilyaların eklem yerleri, vida-menteşe birleşim bölümleri ve raf alanlarından özel olarak tüm vidaları veya bağlayıcı elemanları sökerek çıkarmakta ve büyük mobilyadan ayrılan her bir ara parçayı ayrı olarak paketlemekte ve ambalajlayarak mobilyaların hasar görmesinden kaçınmaktayız.

Büyük boyutlu mobilyaların nakliyesi sonrası kurulumun daha kolay olabilmesi adına sökülen tüm parçaları kendi sınıfına göre paketleyerek gerektiği şekilde özenle nakliye aracına yerleştirmekteyiz. Ahşap mobilyalarda oluşabilecek boya sökülmesi, çizilmesi ve çatlamasından kaçınacak şekilde vida ve eklem yerlerinden sökülmesi işlemini gerçekleştirmekte, metal ve metal bölüm içerikli mobilyaların çizilmesi veya bükülerek yamulmasından doğacak hasarları engellemek için doğru şekilde sökerek özel ambalajlamasını gerçekleştirmekte ve cam parçaları, kapak veya rafları, mevcut olan büyük boyutlu mobilyanın ana gövdesinden sökerek cam bölümlerin kırılması ve çizilmesini engelleyecek şekilde demontajını gerçekleştirerek özel pat pat havalı koruma ile ambalajlamasını sağlamaktayız.

Tüm ağır ve büyük boyutlu mobilyalarınızın evden eve nakliyatı sürecinde taşımaya hazırlanırken özenle korunması ve hasar görmemesi adına demontaj paketleme ve ambalajlama işlemleri işe birlikte  Çolakoğlu Nakliyat olarak uzman ekibimizle birlikte gerçekleştiriyoruz.

Nisan 18, 2019
BLOG

Dikkat taklit ediliyoruz.
Markamız emek hırsızları tarafından taklit edilmektedir.

Dikkat Taklit EdiliyoruzGerçek Çolakoğlu Nakliyat
+