TAŞINIRKEN MUTFAK EŞYALARI NASIL TOPLANIR?

Taşınma işleminin belki de en zor aşaması mutfak eşyalarının toplanmasıdır. Çünkü en çok kırılacak olan eşya mutfağınızda yer alır. Hem iyi paketlenmeli hem de kesinlikle çok dikkatli taşınmalıdır. Özellikle nakliye firmalarının da en çok dikkat ettiği noktaların başında mutfak eşyaları gelmektedir. Burada iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Öncelikle ya mutfak eşyalarınızı kendini toplayacak ve paketleyeceksiniz ya da nakliye firması paketleyecek ve taşıyacak. Karar tamamen size aittir. Ancak burada dikkatli olmanız gereken konular bulunmaktadır.

İşinde profesyonel olan nakliyat firmaları özellikle mutfak eşyaları konusunda size detaylı bilgi verirler. Çünkü taşınmak isteyenlerin en çok sıkıntı çektiği konu mutfak eşyalarıdır. Öncelikle siz kendiniz paketlemek isterseniz, bu konu hakkında nakliye firmanızı bilgilendirmeli ve fiyatlandırma aşamasında da etkisi olacağını bilmelisiniz. Ancak siz paketleyecekseniz ve kutulayacaksanız kesinlikle bilmeniz gereken birkaç detay var. Çolakoğlu Evden Eve Nakliye firması olarak özellikle paketleme işlemi kendisine ait olan müşterilerimize şu tavsiyelerde bulunuyoruz.

Mutfak eşyalarınızı paketleme işlemini nasıl yapmalısınız?

Her şeyden önce pek çok gazete kâğıdı ya da paketleme kâğıdı almalısınız. Hatta varsa pıt pıt naylon, paketleme naylonu bulundurmalısınız. Kolilerinizin sağlam olduğundan emin olun. Daha sonra kolilerin en alt kısmına yumuşak olması için gazete kâğıdı ya da pıt pıt naylon yerleştirin. Çünkü kırılacak olan eşyalarınızın zemin ile direkt bağlantısını keser ve darbelere karşı koruyabilirsiniz. Ardından tabaklarınızın her birinin arasına mutlaka bağlantılarını kesecek olan gazete kağıdı ya da paketleme kağıdı koymalısınız. Son olarak sıraladığınız tabaklarınızı kutunuzun içinde devrilmeyecek şekilde sabitlemelisiniz. Bu işlemi kutuyu doldurduktan hemen sonra kutu içerisinde hareket edip, birbirine çarpabilecek tüm eşyalarınızın arasına kağıt koyarak yapabilirsiniz. Kutularınızı çok ağır hazırlamamalısınız. Çift oluklu karton kutu kullanmanızı tavsiye ederiz. Seçimlerinizi yaparken kesinlikle malzeme kullanımından kaçınmamalısınız. Çünkü kamyon ile taşınacak olan kırılabilir mutfak eşyalarınız ciddi şekilde zarar görebilir. Özellikle taşınma aşamasında oluşabilecek kaza durumlarından dolayı nakliye firma yetkilisi sizi uyarır. Çünkü nakliye firması kendi paketlemediği hiçbir şeyden ötürü sorumluluk kabul etmez. Taşıma konusunda tabi ki sorumludur ancak iyi paketlenmeyen kolilerde oluşabilecek hasarı kabul etmez.

1959 yılından bu yana hizmetinizde olan Çolakoğlu Evden Eve Nakliye şirketi olarak size en büyük tavsiyemiz; özellikle kırılabilecek olan tüm eşyalarınızı işinde uzman olan nakliye firmamıza güvenle teslim etmenizdir. Çünkü paketlemeden kamyona yüklenmesine, kamyondan indirme ve yerleştirmeye kadar gerekli tüm özeni size sunmaktayız. Kesinlikle oluşacak her tür hasarın önüne geçmek için hem insan gücü hem de paketleme yöntemleri ile siz hizmet sağlamaktayız. Taşınma sürecinizde sıkıntı yaşamamak ve taşınırken mutfak eşyalarınızın hasarsız şekilde yeni evinize taşınmasını isterseniz mutlaka seçimlerinizi işinde profesyonel olan nakliye firmasından yana yapmalısınız.

Sadece mutfak eşyalarınız için değil bu durum tüm evinizin eşyaları için geçerlidir. Hem sağlıklı hizmet sunmak hem de gerçekten gönül rahatlığı ile yeni evinize yerleşebilmeniz için size sunulan bu fırsatı kaçırmamalısınız. Fiyatta daha ucuz olan bir nakliye firmasını tercih etmektense kesinlikle size en iyi hizmeti sunacak olan firmayı tercih etmenizde fayda vardır. Bunun önemini rahatça taşındığınız zaman ve profesyonel hizmeti aldığınız zaman anlayabilirsiniz. Hem zamanında taşınma işlemine başlanması, hem güvenle eşyalarınızın paketlenmesi hem de sorunsuz şekilde yeni evinize yerleştirilmesi konusunda en iyi hizmeti Çolakoğlu Nakliyat’tan alabileceğinizi bilmelisiniz. Evden eve nakliyenin dışında şehirlerarası nakliye, ofis taşımacılığı, askılı taşımacılık, sanat eseri taşımacılığı ya da depolama gibi hizmetlerimiz de bulunmaktadır.

Aralık 07, 2018
BLOG

Dikkat taklit ediliyoruz.
Markamız emek hırsızları tarafından taklit edilmektedir.

Dikkat Taklit EdiliyoruzGerçek Çolakoğlu Nakliyat
+